Akvaryum Balıkları için doğal yem nasıl hazırlanır?


Akvaryum BalıklarıAkvaryum balıkları‘nın beslenme şekilleri Otçul, Etçil ve hem Otçul hem Etçil olmak üzere üçe ayrılır. Bu türlerden sadece etçil beslenme alışkanlığı olan balıklara doğal olarak yem verebilir hatta bunu kendiniz evde hazırlayabilirsiniz.

Hazır yemlere alternatif olarak, evde kendimizin hazırlayabileceği doğal yemlerin protein miktarları yüksek olup balıkta kısırlaşma yapmaz ve büyüme-üreme gibi faaliyetlerini de hızlandırır. Ama bu miktarlar ayarlanamadığı zaman, balıklarda parazit oluşup akvaryum suyunda da bulantı olabilir. Bu da Akvaryum‘daki balıklarımızın ölmesine sebep olur.

Etçil balıklar için doğal yem nasıl hazırlanır?

Ufak bir parça dana yüreği veya karaciğeri 50 gr. (iyice yıkanarak ve kanı akıtılarak, kıyma şeklinde ve çok ince doğranmış)
1 çay kaşığı Mısır nişastası
Yarım diş sarımsak (ezilerek)
Yarım çay kaşığı un

Yapılışı ve Uygulanışı;

2 gazete arasında suyunu emdirerek 12 saati geçmeyecek şekilde, çok az miktarlarda ve sık olacak şekilde (günde 4 defa) haftada iki kez yaptığınız takdirde, balıklarda gözle görülür şekilde büyüme, balıklarınız büyük ise yavru veriminde yüzde elliden fazla artış görebilirsiniz.

Etçil Balıklar: Astronot, Frontoza, Greenterör, Papağan Balığı, Flowerhorn, Midas, Piranha, Challenger cinsi köpek balığı…

Hayvan SitesiBenzer Başlıklar

Akvaryum Malzemeleri

Akvaryum Malzemeleri: ısıtıcı, dış ve iç filtre, hava motoru, kum, çakıl, kaya, su katkıları, yemler, bitkiler, aydınlatma ürünleri’dir. Bu malzemelerin tam olarak bulunduğu bir Akvaryum ideal bir Akvaryumdur.

Akvaryum balıklarının çoğu doğal yaşantılarında tropikal iklim koşullarında yaşadıkları için su ısısının belirli bir düzeyde tutulması gerekir. Bunun için ısıtıcılar kullanılmalıdır.

Balıkların Üreme Yolları

Balıkların üremesi eşeyli yolla meydana gelir. Dişi balık’ın yumurtalarına, erkek balık spermalarını bırakır. Yumurtaların döllenmesi suyun içinde yapılır. Kuluçka süresi

Lepistes Akvaryumu Nasıl Olmalıdır?

Lepistesler, Canlı doğuranlar sınıfındandır. Akvaryum hobicileri tarafından sıklıkla tercih edilen bu tür, belki de en narin balık türüdür. Gerek görünümleri

1 Yorum

Bir yorum yaz
  1. mehmet
    mehmet 31 Ocak, 2015, 22:40

    sarımsak kullanın bence iç parazitlere karşı direnç geliştirir

    Bu yoruma cevap yaz

Yorum Yap

E-posta adresiniz kesinlikle yayınlanmayacaktır.
Gerekli alanlar*