Golden Retriever

Golden RetrieverGolden Retriever, İngiltere’de av köpeği olarak kullanılmıştır. Tweed Water Spaniel, New Foudland ve İrish Setter’ların çiftleşmesiyle ortaya çıkmıştır.

Golden Retriever, güçlü koku alma duyusuna sahiptir. Altın sarısı, krem rengiyle ve parlak, dalgalı tüyleriyle harika bir dış görünüşe sahiptir.

Golden’lar sahibine sadık, çok hareketli, çevik ve güçlü köpeklerdir. Uzun bir kuyruğa sahiptir, düşük kulakları ve geniş bir göğsü vardır. Boyları erkeklerde 56-62 cm. dişilerde ise 51-58 cm. arasındadır. Kiloları erkeklerde yaklaşık olarak 35 kg. dişilerde ise 30 kg.’dır.

Golden’lar, çocuklarla oldukça iyi geçinir ve ev hayatına çok iyi uyum sağlarlar.

Hayvan SitesiBenzer Başlıklar

Beagle

İngiliz tazısı ile Harrier’ın çiftleşmesiyle ortaya çıkmıştır. Beagle’lar oldukça dayanıklı ve hareketli köpeklerdir.

Boyu yaklaşık olarak 40 cm. kilosu ise 90-130 kg. arasındadır. Ayakları yuvarlak yapıda ve güçlüdür. Tüyleriyle ayırt edilebilen iki ayrı Beagle tipi vardır.

Australian Terrier

Australian Terrier, adından da anlaşıldığı gibi kökeni Avustralya olan, terrier ailesine ait bir ırktır. Yaklaşık 25 cm. boya, 6.5 kg.

Chow Chow

Chow Chow (Çov Çov) ya da Çin Aslanı olarak adlandırılan bu köpekler, görünüşleri itibariyle birçok ırktan farklıdır ve birçok insanında

3 yorum

Bir yorum yaz
 1. Misafir
  Misafir 18 Şubat, 2015, 12:32

  aynn golden lar ama benim birsorunum var bir köpeğim var evimizde bahçe yok tuveleti geldimi nasıl belli olu arkadaşlar annem babam bıktı tuveleti yapmasından daha yeni yavru köpek :(
  1 yasında

  Bu yoruma cevap yaz
 2. Misafir
  Misafir 11 Şubat, 2015, 17:06

  benimde :)

  Bu yoruma cevap yaz
 3. Canan Arı
  Canan Arı 18 Mart, 2012, 23:42

  En sevdiğim köpek türüdür Golden Retriever

  Bu yoruma cevap yaz

Yorum Yap

E-posta adresiniz kesinlikle yayınlanmayacaktır.
Gerekli alanlar*