Golden Retriever


Golden Retriever

Golden Retriever, İngiltere’de av köpeği olarak kullanılmıştır. Tweed Water Spaniel, New Foudland ve İrish Setter’ların çiftleşmesiyle ortaya çıkmıştır.

Golden Retriever, güçlü koku alma duyusuna sahiptir. Altın sarısı, krem rengiyle ve parlak, dalgalı tüyleriyle harika bir dış görünüşe sahiptir.

Golden’lar sahibine sadık, çok hareketli, çevik ve güçlü köpeklerdir. Uzun bir kuyruğa sahiptir, düşük kulakları ve geniş bir göğsü vardır. Boyları erkeklerde 56-62 cm. dişilerde ise 51-58 cm. arasındadır. Kiloları erkeklerde yaklaşık olarak 35 kg. dişilerde ise 30 kg.’dır.

Golden’lar, çocuklarla oldukça iyi geçinir ve ev hayatına çok iyi uyum sağlarlar.

Hayvan SitesiBenzer Başlıklar

Siberian Husky

Siberian Husky, adından da anlaşılabileceği gibi sibirya kökenli bir köpek türüdür. Sibirya Kurdu olarak da bilinir. Özellikle ABD’nin kuzeyince ve Kanada’da popüler olan Siberian Husky, dünyaca ünlü bir köpek türüdür.

Erkeklerin boyu, 55-62 cm. arasında, dişilerin ise 52-57 cm. arasındadır. Ağırlıkları erkeklerde 22-28 kg. dişilede ise, 17-24 kg. arasındadır.

Border Collie

İngiliz ve İskoç kökenli olan Border Collie, çok yetenekli bir çoban köpeğidir. Dünyanın en yetenekli ırklarından başta geleni olarak değerlendirilen

Kaniş

Kaniş, birçok Köpek ırkından daha zeki olan bir Köpektir. Zeka sıralamasında, tüm Köpekler arasında 2. sırada yer almaktadır. (En Zeki

3 yorum

Bir yorum yaz
 1. Misafir
  Misafir 18 Şubat, 2015, 12:32

  aynn golden lar ama benim birsorunum var bir köpeğim var evimizde bahçe yok tuveleti geldimi nasıl belli olu arkadaşlar annem babam bıktı tuveleti yapmasından daha yeni yavru köpek :(
  1 yasında

  Bu yoruma cevap yaz
 2. Misafir
  Misafir 11 Şubat, 2015, 17:06

  benimde :)

  Bu yoruma cevap yaz
 3. Canan Arı
  Canan Arı 18 Mart, 2012, 23:42

  En sevdiğim köpek türüdür Golden Retriever

  Bu yoruma cevap yaz

Yorum Yap

E-posta adresiniz kesinlikle yayınlanmayacaktır.
Gerekli alanlar*