» Evcil Hayvan Bilgi Bankası

Üye Ol | Üye Girişi


Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşturulur?

22 Ocak 2013 Bu sayfa 1.476 kez okundu. Kategori: Muhabbet Kuşları

buyut    kucult     yazdir

Muhabbet Kuşları, evlere neşe katan farklı renklerdeki canlılardır. Birçok kişi tarafından sevilen bu kuşlar, zararsız ve tamamen sorunsuz bir biçimde yaşamlarını sürdürürler. Bakımları gayet kolay olan muhabbet kuşlarının kafesleri normal boyutlarda olması yeterlidir. En büyük özellikleri ise papağan soyundan geldikleri için çevredeki her sesi taklit edebilirler. Örneğin kapı ziliniz kuş sesine yakınsa kuşunuz birkaç defa sizi yanıltabilir. Taklit etme yeteneği sayesinde birçok kelimeyi kuşunuza öğreterek konuşturabilirsiniz. Erkek kuşlarda kelime hafızası yüzün üstündedir. Dişi kuşlarda ise on – yirmi arası değişim gösterir.

muhabbet kusu konusturma Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşturulur?Bol miktarda kelime öğretmek ve sürekli konuşturmak istiyorsanız erkek cinsini seçmeniz sizin adınıza daha iyi olacaktır. Muhabbet kuşunu eğitmek için yeme düşme zamanında almanız gerekmektedir. Bu zaman aralığı yumurtanın çıktıktan tam bir ay sonradır. Eğitimleri olumlu karşılayan Muhabbet Kuşu kafeste rahatça konuşturulabilir. Konuşturmak için öncelikle kafesin pencere yanında olmamasına özen gösterin ve kesinlikle ilk zamanlarında balkona koymayın. Dışarıdan duyduğu farklı ses türleri, kuşunuzun aklını karıştırabilir. Başka seslerle ilişkisi kesilmesi, aynı kafeste ikinci bir kuşun olmaması anlamına da gelmektedir. Ayrıca ayna süsünü kafeste bulundurursanız kuşunuz kendi başına konuşarak sizin söylediklerinizi dinlemeyebilir.

Yukarıdaki kurallar doğrultusunda ilerlerseniz, Muhabbet Kuşunuzu en kısa sürede konuşturabilirsiniz. Farklı kelimeleri ve farklı cümleleri öğreterek hep beraberce neşeli vakit geçirmeniz mümkün olacaktır.

Hayvan Sitesi

Yorum Yaz


Kapat
Yeni Üyelik Oluşturun


Öne Çıkan Başlıklar

 • 3 sene önce
  Pointer cinsi köpekler, İngiltere kökenlidir. Erkekler,…
 • 9 ay önce
  Doğal yaşam alanı başta Yemen olmak…
 • 3 sene önce
  Tavşanlarda Beslenme, Tavşanların hayatının geri kalanı…
 • 11 ay önce
  Kakadu Papağanı, genel olarak beyaz renkte…
 • 7 ay önce
  Doğada Tanganyika gölünün kayalık ve sığ…
 • 9 ay önce
  Gonzales beslenmesi, Hamsterların beslenme şekliyle hemen…

Anket

Hayvansitesi.com hakkındaki düşünceniz nedir?

© 2011-2014 Hayvan Sitesi
Facebook Twitter Youtube Google
Sitede yer alan tüm içerikler, aksi belirtilmedikçe Hayvansitesi.com'a aittir.
Site Haritası - Site Haritası Resim - Site Haritası Video