Akvaryum & Balık

Akvaryum Balıkları Fiyatları

Hemen tüm akvaryumlarda kolayca üretilebilenlerden, zor bulunan nadir balıklara kadar binlerce çeşide sahip akvaryum balıkları, kimi zaman evimizin en gösterişli misafirleri olurken kimi zaman da evin neşesi, yalnızlığınıza sessiz bir arkadaş olabiliyor. Akvaryum balıkları fiyatları ise düşündüğünüzden daha çeşitli.

Akvaryum balıkları diğer tüm evcillere oranla çok daha zahmetsiz ve neredeyse masrafsız oluşları kadar fiyatlarının da çok uygun olmaları nedeniyle evde beslenebilecek ilk evcillerin başında geliyor. Akvaryum balıklarının bakımları da diğer evcillere göre çok daha az zaman alır. Günlük vereceğiniz yemler için birkaç saniye, haftalık olarak suyunun değiştirilmesi ve genel bir temizlik için birkaç saat ayırmanız yeterli.

Akvaryum Balıkları Fiyatları İle De Evcil Beslemek İçin Tercih Edilen İlk Canlılar Arasında

Pek çoğumuzun daha çocuk yaşlarda tanıştıkları akvaryumlar, kendinizin oluşturacağı ortamda, doğal yaşamlarını izleyebileceğiniz en iyi canlılardır. Doğumlarından, beslenmelerine, utandıklarında saklanma yerlerine, birbirleriyle olan geçimlerine kadar yaşamın gerektirdiği hemen her canlılık özelliğini kolayca izleyebilmenize imkan veren akvaryum balıkları fiyatlarıyla da tercih sebebi oluyor.

Pet shopların neredeyse tamamında ya da Akvaryum satan dükkanlarda kolayca bulabileceğiniz yüzlerce çeşit arasında beğendiğiniz, kendinize yakın olduğunu düşündüğünüz akvaryumu ve balığı almak için çok yüksek ücretlere gerek yoktur. Hem kolay üretilebilmeleri hem de dayanaklı yapılarıyla ülkemizde popüler olmuş pek çok akvaryum balığına sahip olmak sandığınızdan çok da ucuzdur.

Kolay Üretilebilen Popüler Akvaryum Balıkları Çok Daha Ucuz

Akvaryum sahiplerinin tahmin edebileceği gibi, hemen her ortamda kolayca ve hızlı olarak üretilebilen akvaryum balıkları fiyatları oldukça uygun. Lepistesler, Japon balıkları ve Ciklet balıkları kendi büyüklükleri gibi fiyatlarının da çok makul olduğu balıklardır.

Zor Üretilen ve Nadir Bulunan Akvaryum Balıkları Fiyatları Daha Yüksek

Bazı balıklar güzellikleriyle hemen herkesi etkileyebilseler de nadir oluşları nedeniyle çok yüksek fiyatlardan satılabiliyor. Daha çok koleksiyoncuların kendilerine has genellikle evlerinde, ofislerinde nehir kesitleri ya da tropikal ortamlar oluşturmuş ve bu ortamlarda çok daha nadir bulunan balıkları beslemek istemeleri de fiyatlarının bu kadar yüksek olmasına neden oluyor.

Özellikle nadir bulunan tropikal balıkların ücretleri 1000 dolar ile 400 bin dolar arasında değişiyor.

 

 

Yorum Yaz