Akvaryum & Balık

Akvaryum Modelleri

Rate this post

Engin denizler, okyanuslar, yaşamın ve sürekliliğin birer göstergesi, kendi dünyamıza kattığımız akvaryumlar ve balıklarımızsa sonsuz yaşama isteğimizin yansımasıdır.

Bu yönüyle akvaryumlar hem bizleri hem de hayata bakışımızı da kimi zaman kolayca özetler. Adına hobi dense de akvaryumda balık beslemek çoğu zaman hobinin de ötesinde ve kendimizi daha farklı bir tarzda ifade etmemizin somut şekillerinden biridir.

Ancak bu ifadelerin doğru bir şekilde yerini bulması için yapmamız gereken iki önemli seçim bulunuyor. İlki doğru balığı seçmek ikincisi ise doğru akvaryum modelini belirleyebilmek.

Beslemek İstediğiniz Balıklar Akvaryum Modellerini Seçmenizde Kolaylık Sağlar

Sevdiğiniz ve beslemek istediğiniz balıkların özellikleri akvaryum modellerini seçmenizi kolaylaştırır. Çünkü her balık her akvaryum modelinde beslenemez. Balıkların büyüklüğü ve sayısı doğru akvaryumu seçmenizi zorunlu kılmaktadır.

Mekana Uygun Akvaryum Modellerini Seçin

Yaşam alanlarımız her geçen gün farklılaşıyor. Daha dekoratif ürünlerin hayatımıza her zamankinden daha fazla girdiği şu günlerde, tercih edeceğiniz akvaryumlar da mekanınıza uyumlu ve dekoratif olmalı. Bu nedenle akvaryum seçiminizde mekanın dekorasyonunu da dikkate almalısınız. Tüm bu özellikler düşünüldüğü için akvaryum üreticileri de sundukları farklı akvaryum modelleriyle hem balık çeşitlerine hem de mekanın özelliklerine uygun çözümler sunuyorlar.

Dekorasyonunuza Uyumlu Mobilyalı Akvaryum Modelleri

Mekanınızdaki dekorasyona uyumlu ve size özel olarak hazırlanan mobilyalı akvaryum modelleri, bulunduğunuz ortama artılar katacaktır. Daha özel bir akvaryum istiyorsanız, bu modelleri tercih edebilirsiniz. Özellikle dolaplı olan modeller, akvaryum malzemelerinizin bir arada olmasını sağlayarak dağınıklığın önlemesi için iyi bir çözüm olabilir. Mobilyalı akvaryum modellerinde mobilyayı ayrı akvaryumu ayrı yaptırarak kendinize özel çözüm ürebilirsiniz. Bazı mobilyalı akvaryum modelleri resimleri:

 

Daha Basit ve Yeni Başlayanlar İçin Daha Basit ve Küçük Tatlı Su Akvaryum Modelleri

Çoğunlukla küçük ebatlarda ve aynı tür balıkları besleyebilmeye imkan veren zahmetsiz akvaryum modellerinden biridir. Hemen her boyutta bulabileceğiniz bu modellerde yeni moda, duvar akvaryumları.

basit küçük akvaryum modelleri

Akvaryumda Profesyonelliğin Adı, Tuzlu Su Yani Deniz Akvaryumu Modelleri

Gerek hazırlanması ve kurulumu, gerekse balıklarıyla çok özel ve profesyonellik gerektiren akvaryum modelleridir. İçerisinde mutlaka, canlı kayaçların, tuz-argonit kum, dalga motoru, tuz ve su düzenleyiciler, ışık özellikleri gibi çok daha karmaşık ve özen gösterilmesinin yanında azımsanmayacak maliyetler gerektiren profesyonel akvaryum modelleridir.  Bu kadar zor bir uğraşa zamanınız yoksa üzülmeyin profesyonel olarak bu işi sizin yerinize yapan ve düzenli kontroller sağlayan firmalar var. Harika bir deniz akvaryumu deneyimi çok isterseniz elde edilemeyecek bir model değildir. Şunu belirtmekte de fayda  var, aslında tek farkı içerisindeki yapı, yani istediğiniz akvaryumu biraz uğraşarak deniz akvaryumu haline getirebilirsiniz.

 

Son Dönemde Yaygın Olarak Kullanılan Başka Bir Model, 3D Akvaryumlar

Akvaryumlarda daha farklı mekansal ortamların yeni adı olan 3D akvaryum modelleri, farklı objelerin bir araya getirilmesiyle kendi akvaryumunuzun mimarlığını kendinizin yapabilmesine imkan veriyor. Kendi tasarladığınız 3 boyutlu objeleri de kullanabilir ya da hemen tüm akvaryum mağazalarında farklı ve beğenebileceğiniz 3D objeleri de kolaylıkla bulabilir ve satın alabilirsiniz. Çok daha farklı ve sıra dışı akvaryumlar için 3D akvaryum modelleri iyi bir tercih olabilir.

 

Farklı Akvaryum Modelleri

İşte yaratıcılığın ve paranın konuştuğu farklı akvaryum modelleri :)

Yorum Yaz