Akvaryum & Balık

Akvaryum’a Balık Alırken

Akvaryum'a Balık Alırken
Rate this post

Akvaryum'a Balık AlırkenAkvaryum’da varolan balıkların yanına yeni balıklar eklemek dikkat edilmesi gereken bir konudur. Gerekli özen gösterilmediği takdirde Balık kayıpları görmek maalesef mümkün olmaktadır.

Akvaryum sahipleri, yeni gördükleri güzel bir balığı Akvaryumlarına eklemek isterler. Bu yapılırken belli etmenlere dikkat etmek gerekir. Öncelikle Akvaryum’a eklenecek olan balık sayısı ile Akvaryum boyutu arasında bir denge kurulmalıdır. Küçük bir Akvaryum’a haddinden fazla balık koymak balıkların huzurunu kaçırabilir, balık kaybı yaşanabilir.

Akvaryum’a eklenecek olan balık, Akvaryum’da varolan balıklarla uyumlu bir tür olmalıdır. Örneğin Cichlid Akvaryumuna Canlı Doğuranlar‘dan bir Lepistes koymak çok büyük bir hata olacaktır. Cichlidlerin bakımında diğer balıkların bakımına göre daha fazla özen gösterilmesi gerekir. Cichlid‘leri alırken grup halinde ve yavruyken almak Akvaryum’a uyum sağlamak açısından faydalı olur.

Akvaryum’a balık eklemeden önce, alınacak olan balığın sağlıklı olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü sağlıksız bir balık, Akvaryum’a eklenirse, hastalık diğer balıklara da bulaşabilir. Balık alırken aceleci olmayın. Hareketli ve canlı görünüşlü balıkları almaya özen gösterin. Yüzgeçleri kapalı ve hareketsiz olarak duran balıkların hasta olma ihtimali bulunur.

Hayvan Sitesi

Yorum Yaz