Amfibyum - Amfibi

Waxy Monkey

Waxy Monkey

Waxy Monkey Frog (Phyllomedusa sauvagii), eşsiz görünümüyle en çok ilgi çeken Kurbağa türlerinden biridir. Doğal yaşam alanları genellikle sıcak ve kuru bölgelerdir.

Waxy Monkey

Beslenme ve Bakım

Waxy Monkey, ev ortamında geniş teraryumlarda beslenmelidir. Teraryum yüksekliği tırmanma alanları oluşturmak için önem taşır. Bu nedenle teraryum olabildiğince yüksek olmalıdır. Teraryum içinin ısısı 28 derece civarı olmalıdır. Teraryum’un bir kısmı ise ışıklandırma yoluyla 30 derecenin üstüne çıkarılmalıdır. Kurbağa, istediği zaman o bölgeye giderek ısınabilmeli ve serin alana geri dönebilmelidir.

Teraryum’un taban malzemesi olarak nemli toprak kullanılabilir. Yukarıda bahsedilen ışıklandırma alanında birer adet ısıtıcı lamba ve UV lamba bulunmalıdır. Teraryum’un nem oranı ise %40 ile %50 arası olması idealdir.

Waxy Monkey, doğada gruplar halinde yaşar. Bu nedenle en az bir çift olarak beslenmelidir. Ele alınmaktan pek hoşlanmayan bu Kurbağa türü, zorunda kalmadıkça ele alınmamalıdır. Bu hem insan sağlığına hem de Kurbağa’nın derisine ciddi zararlar verebilir.

Waxy Monkey, çekirge ve cırcır böceği gibi küçük canlılarla beslenir. Vitamin ve kalsiyum ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, haftada birkaç defa olmak üzere yemlere vitamin ve kalsiyum damlası damlatılarak verilmesi gerekir.

Yorum Yaz