Barınaklar

Mamak Hayvan Barınağı

3.6/5 - (46 votes)

Doğanın bir parçası olan yardıma muhtaç o kadar çok hayvan var ki… Günlük hayatın koşuşturması içinde çoğumuz onları göremiyoruz. Onların istediği ise sadece biraz ilgi. Sonunda kurduğumuz bağ ise  en büyük ödülü. Bazen sokaklarda bir tas su bile bulamayan o hayvanların bir kısmı Ankara Mamak Hayvan Barınağı’nda muayene edilerek hayvan sahiplenmek isteyenlere ulaştırılıyor. Bu da hem hayvanlara hem de doğaya karşı yapılan büyük bir iyilik ve duyarlı insanlar tarafından sevinçle karşılanıyor.

  İç Anadolu Bölge’sinin en büyük hayvan barınaklarından biri olan Ankara Mama Hayvan Barınağı beş bin metrekarelik bir alan üzerinde sürekli olarak kendini geliştirmekte. Mamak, Kutludüğün’de bulunan barınak sokak hayvanlarının, korumasız ve yardıma muhtaç hayvanların yardımcısı olmaya çalışıyor. Elli beş odadan oluşan barınak, iki yüz elli hayvan kapasitesine sahip. Açılırken  “Doğa Hayvanlarla güzeldir “sloganı başlayan Mamak Hayvan barınağı yardımseverliği ile ilçeye örnek bir barınak kurarak kendinden söz ettirdi.

Mamak Belediyesi Hayvan Barınağı

Sahipsiz olan hayvanlar iyileştirildiğinde ücretsiz bir şekilde sahiplenmek isteyenlere veriliyor. Bu yönde sahiplendirme çalışmaları da yapılmakta. Barınakta pointerden boxera, terier’a huskysinden golden melezine kadar cins köpek da bulunmakta. İnsandan bile daha arkadaş canlısı olan bu köpeklerden birini sahiplenebilirsiniz.

  Hayvan sahiplendirme çalışmaları hala devam etmekte. Hayvan sahiplenmeyi düşünen duyarlı vatandaşlar internet üzerinden web sitedeki linke tıklayarak istedikleri cins köpeğin resmine bakarak hayvanı sahiplenme şansına sahip olabilir. Sadık bir köpek kötü bir arkadaştan daha iyidir. Ankara Mamak hayvan barınağı her ay yirmiye yakın köpeği hayvanseverlere teslim ederek dünyada iyiliğin bitmediğini gösteriyor. Sağlığına kavuşturulan köpeklerin kimlik kartları da çıkartılıyor. Köpeklerin fotoğrafları www.mamak.bel.tr adresinde bulunuyor.

   

  Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi, Kutludüğün Fatih Mah. Şehit Şeref Teğmen Cad. Tavşancıl Mevkii adresinde bulunmakta.

Barınak Adres ve Telefon Bilgileri

  Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül barınakta yapılan tüm iş ve işlemlerin 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’na göre yapıldığını söyledi.  Telefon ile ulaşmak istiyorsanız da 0 312 597 52 74 numarasını arayabilirsiniz.

  Mamak Belediye Başkanlığı Sağlık İşleri Müdürlüğü  Veteriner Hizmetleri Birimi ise Hürel Mah. 6. cadde, Öğretmenler Parkı İçi adresinde bulabilirsiniz ve  0 312 368 18 12 numarasından ulaşabilirsiniz.

   İstediğiniz hayvan türüne ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz bu yere bakmadan geçmeyin ve daha iyi bir dünya için yardımsever insanların varlığını unutmayın. Barınakta çalışanlar hayvanlara ilgiyle bakıyorlar. Onlara verebileceğiniz sıcak bir yuva varsa mutlaka uğramalısınız. Belediyenin yaptığı bu duyarlı projeyi ilgi ile takip edin, destekleyin  ve yardımcı olun. Unutmayın sıcak bir yuva ve temiz bir yer her zaman sokaklardan daha iyidir. Sokaklarda aç kalıp hastalığa yakalanan bu hayvanlara karşı hepimizin bir vatandaşlık görevi var. Daha iyi bir gelecek için bu iyi canlılara yardım etmek duyarsız kalmamak gerekiyor.

  

Yorum Yaz

7 Yorum

  • Bizim gördün kırması 2 yaşında köpeğimiz var ve bakamıyoruz evsahibim istemiyor sahiplendirmek istiyorum ne olur hayırsever biri elini uzatsın

  • Kutludüğün kıprıs köyü arasinda çok yavru ve büyük köpek var ve bu hayvanlar burada aç kaliyor onlara verilen ekmeyide bazi mandira sahipleri önlerinden toplayip gidiyor buradaki yavrulari oradan alabilirmisiniz yoksa ölecekler orada ben haftada bir yemek veriyorum ama oda onlara yetmiyor

  • Arkadaşlar kangal akbaş kafgas cinsi veya herhangi bi cins çoban köpeği sahiplenmek istiyorum vermek isteyenler 05534 nodan ulasn