Ciklet Balıkları

Discus Balığı

Diskus Ciklet Balığı

Diskusların, hem renkleriyle hem de davranışlarıyla akvaryum balıkları arasında ayrı bir yeri vardır. Can alıcı renkleriyle tüm dünya’da oldukça ilgi çekerler.

Discuslar, Amerikan Cichlid’lerindendir. Amazon’da yaygın olarak yaşarlar. Discus, pahalı ve beslenmesi zor olan bir balık türüdür.

Rate this post

Discus balıkları, hem renkleriyle hem de davranışlarıyla akvaryum balıkları arasında ayrı bir yeri vardır. Can alıcı renkleriyle tüm dünya’da oldukça ilgi çekerler.

Discus (Diskus) balıkları, Amerikan Cichlid’lerindendir. Amazon’da yaygın olarak yaşarlar. Discus, pahalı ve beslenmesi zor olan bir balık türüdür.

Discusları sağlıklı bir şekilde besleyebilmek için her akvaryumda olan uygun biyolojik dengenin, ısının ve pH değerinin sağlanması şarttır. Discuslar pH değeri 7’den fazla ve orta sertlikteki sularda yaşarlar. Akvaryum suyunun ısısı da çok önemlidir. İdeal sıcaklık 28-32 derece arasındadır. Discusların 28 derecenin altındaki sularda yaşamaları mümkün değildir.

Discusların kendine has renklerini koruması ve sağlıklı gelişimlerini sağlamaları için Discuslara özel yemler kullanılmalıdır.

Hayvan Sitesi

Yorum Yaz