Genel

Kedi Tuvaleti ve Kedi Tuvaletlerini Saklamak

Kedi Tuvaleti ve Kedi Tuvaletlerini Saklamak
Rate this post

Bu makalemde size kedinizin tuvalet kutusunu konumlandırabileceğiniz hem dekoratif hem de kalıcı bir çözüm önermek istiyorum.

Kedi Tuvaleti ve Kedi Tuvaletlerini SaklamakEvlerinde kedi besleyenler, genellikle kedi tuvaletlerine kendi banyolarında yer verirler. Kedi severler için alışılageldik bu uygulama, eve gelen misafirler için pek de hoş algılanmayan bir görüntüdür. Bu nedenle pek çok kedi sahibi misafirler gelmeden evvel kedilerinin tuvalet kutuları için yeni mekanlar aramaya başlarlar. Eğer evde ikinci bir banyo varsa oraya yoksa balkon ya da kullanım dışı odalardan birine transfer edilmeye çalışılır minik dostumuzun tuvalet kutusu…

Banyolarda konumlanan kedi tuvalet kutuları rahatsız edici bir görüntü sergiler. Hem estetik açıdan hem de hijyen ve koku bakımından kedi tuvalet kutularının konumlandırılmasında farklı bir alternatif deneyebilirsiniz.

Kedi Tuvaleti Saklama DolabıFotoğrafta da görüldüğü üzere standart bir banyo dolabını kedinizin tuvalet kutusunu saklamak için kullanışlı hale getirebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan iyi bir marangoz bularak gerekli alt yapıyı hazırlamaktır.

Kedi tuvaletini gizleyeceğiniz banyo dolabınızın zeminden yüksek olmaması önemli. Bu nedenle zemine temas eden bir banyo dolabı sipariş edin. Tıpkı kedi kapıları gibi bir giriş ihtiyacınız olacak. Bu girişin bir seperatörü olması ideal olacaktır. Genellikle kauçuk bazlı küçük bir temas ile açılabilen kapıların tercih edilmesi kedinizin, tuvalet kabını kapsayan dolabı daha çabuk benimsemesini sağlayacaktır. Ayrıca havalandırma gereksinimi için de bu yumuşak seperatör tercih edilmelidir. Klasik kedi kapısı kullanımı banyo dolabının havasız kalmasına neden olur ve istenmeyen kokular içeride birikir.

Böylesi bir dolaba sahip olduktan sonra sizin de yapmanız gereken kedinizin tuvalet kabını her daim temiz tutmak ve gerekli hijyeni sağlamayı ihmal etmemektir. Banyo dolabının temizliği için kapağı özel bir menteşe ile monte ettirmek de akıllıca olacaktır. Kapağın alanınız boyunca açılabilir olmasını sağlayacak geniş açılı menteşeler temizlik ve tuvalet kabını yerleştirip çıkarmak konusunda size kolaylık sağlayacaktır.

Aslı Kula

Yorum Yaz

1 Yorum