Genel

Rüyada Kedi Görmek

Rüyada Kedi Görmek
2.5/5 - (2 votes)

Rüyada kedi görmek, uğursuzluğa tabir edilir.
Rüyada kedi kovalamak, iyiye tabir edilir.
Dişi kedi görmek, kötü bir kadına işaret eder.
Bazen de rüyada kedi görmek; düşmanlığa, hırsızlığa, vefasızlığa, boğuculuk yapmaya, göz ve kaşla işaret ederek ayıplamaya, feryat ve figan etmeye tabir edilir.

Rüyada Kedi Görmek

Rüyada kedi ısırırsa veya tırmalarsa, hasta yatmaya tabir edilir.

Rüyada kedi eti yemek, sihirbazlığa tabir edilir.

Rüyada kedi olduğunu görmek, hırsızlık ve kendisinde hayır olmayan şeylerle geçinmeye tabir edilir.

Kedi nedir: Kedigillerden, köpekdişleri iyi gelişmiş, kasları çevik ve kuvvetli evcil ya da yabanıl, küçük, memeli hayvan (felis domesticus).

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır.

Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Yorum Yaz