Genel

Veteriner seçiminde önemli ipuçları

Veteriner seçiminde önemli ipuçları
Rate this post

Evcil hayvanlar için veteriner seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Veteriner seçiminde önemli ipuçları

I) Evinize yakın bir veteriner seçmeniz önemlidir. Acil bir durumda mesafe önem kazanır. Bu nedenle çevrenizde ciddi bir araştırmaya çıkın.

II) Seçtiğiniz veteriner ve çalışanları telefonda nasıl bir iletişim sergiliyor? Zaman zaman veterinerinizi aramak durumunda kalabilirsiniz. Bu bazen bir randevu bazen basit bir soru bazen de durumun telefonda teyidi gerekebilir. Aramalarınız karşısında yardımcı geri dönüşler alıp almadığınıza bakın. Müşterilerin telefonlarına hızlı geri dönüş sağlanıyor mu sorun.

III) Seçtiğiniz veteriner acil durumlar için yeterli donanıma sahip mi? Veterinerinizin acil müdahaleler için izlediği politikayı önceden öğrenin. Vaka ile kendisi mi ilgilenecek yoksa sizi bir hayvan hastanesine mi yönlendirecek. Böylece vakit kaybetmemiş olursunuz.

IV) Seçtiğiniz veterinerin size hangi hizmetleri sunacağını sorun. Bazı veterinerler diğerlerine oranla çok daha fazla donanıma sahiptirler. Örneğin: Kan testleri, kuaför hizmeti, röntgen… gibi.

V) Seçtiğiniz veterinerde görevli personeli de incelemekte yarar vardır. Çünkü evcil dostunuzla personel en az veterinerin kendisi kadar uzun zaman geçirirler.

VI) Evcil hayvanınız için birden fazla veteriner seçebilir ve evcil hayvanınızın hangi veterinerin yanında kendini daha rahat hissettiğini de test edebilirsiniz. Bazen siz ve evcil hayvanınız bir veterineri diğerinden daha fazla sevebilirsiniz.

VII) Veteriner seçiminde ödeme seçeneklerine de bakmak bir kriterdir. Malum olunduğu üzere veteriner hizmetleri ucuz hizmetler değildir. Bu nedenle ödeme aşaması önemlidir. Kredi kartı geçerli mi? Taksit imkanı var mı? Nakit ödemelerde indirim söz konusu olabilir mi?

VIII) Özellikle çalışan bir bireyseniz seçeceğiniz veterinerin çalışma saatleri sizin için önemlidir. Evcil hayvanınızın rutin bakım ve aşıları için tatil günlerinde de açık olabilen bir veteriner araştırın.

Yorum Yaz

1 Yorum