Güvercin Türleri

Adana Güvercini

Adana Güvercini 2

Genel Özellikleri

Adana Güvercini, oldukça iri olan ve büyük kafalı olarak tabir edilen bir kuştur. Bağdat güvercini ile Posta güvercini’nin kırmasıdır.

Burunlarında yer alan et parçası ile ön plana çıkan ve tanınması kolay bir hale gelen bu güvercinler, sadece Adanalı kuşçular tarafından değil, güvercin beslemeyi seven ve yavrularının hızlı büyümesini isteyen herkes tarafından tercih edilen çok popüler güvercin türüdür. Diğer bakıcı kuşlar ile eş tutulamayacak kadar aralarında fark olduğu bir gerçektir. Örnek verecek olursak, Adana güvercini daha iri ve bakıcı özelliklere sahip olduğundan ötürü yavrularını diğer bakıcı kuşlardan daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde büyütür.

Normal bakıcı kuşlar boyut olarak ufak oldukları için ve Adana güvercinlerinin bünyelerinin ve gövdelerinin büyüklüğünden ötürü, kış aylarında yavrularının üstünü kolayca kapatabilmektedirler. Bu sayede yavruların sıcak bir ortamda hızlıca büyümelerini sağlarlar.

Peki Adana güvercinlerinin fiyat aralıkları ne kadardır? Adana güvercinlerinin her bütçeye hitap eden güvercinler olduğu söylenebilir. Renklerine göre fiyatlarının değiştiğini de göz ardı etmemek gerekiyor. Bu güvercinler artık Türkiye’nin her bölgesine yayılan bir güvercin haline gelmiştir. Sizde gerek yavru bakıcısı olarak gerek hobi olarak bu türü besleyebilirsiniz.

Yorum Yaz

2 Yorum

  • Yav bilmiyorsunuz bari sallamayın güvercini tanımıyorsunuz sallıyorsunuz yok posta güvercini kırması yok yok yavruya iyi bakar/ lan bu kuşa hayatında ya 1 kere yavru baktırırlar oda havada oyun yapmasın diye hepsinede değil şımarık olup kendini parlak çekmeden dama atana. Bu hayvan yarış atı gibidir 3 iyi bir araya getirmek bir ömür alabilir en pahalı guvercindir’ hem yarışçı hem cesurdur’siz gidin gulle oynayın’ sizin beslediklerinizle biz parlak cekiyoz