Güvercin Türleri

Bango Güvercin

Bango Güvercin Resimleri

Bango güvercini ile ilgili aradığınız her şeyi burada kolayca bulabilir, bilmedikleriniz hakkında da bilgilere göz atabilirsiniz.

Bango güvercinleri bilinmektedir ki: eski kuşçuların hala kümeslerinin en güzel yerinde yer verilen kuşlardır. Bango beslemek eskiden çok lükstü, cep bangosu, pörtlek göz bangolar olarak bilinen bangoların pek çok özelliği vardır.

Güvercin besleyenlerin 90’lı yıllarda en çok tercih etmek istediği, lakin fiyat olarak el yaktığından ötürü herkesin kümesinde mevcut olabilmesi mümkün olmayan bir güvercin olarak bilinen bango güvercinleri şirin görünüşleri ile herkes tarafından ilgi duyulan bir tür olmayı başarmıştır.

2000’li yıllara gelindiğinde ise, zaman geçtikçe kuşçuların ilgisinin azaldığı söylenmeye başlansa da eskiden beri bango besleyenler hala kümeslerinde bango güvercinlerine en güzel yerlerini ayırmış durumdadır.

Bugünlere geldiğimizde, artık bangolar pek mevcut olmayan kuşlar haline gelmiştir. Eski bangocu kültürü ile büyüyen gençler şimdi yaşlanmıştır ancak kuş besleme zevklerinde en ufak bir değişim olmamıştır. Bangolar, göz alıcı renkleri ve şirin görünümleriyle sahiplerini kendilerine adeta bağımlı etmektedirler. Sizde yeni kuşçuluğa başlayan biriyseniz, kesinlikle bango resimlerine göz atmadan güvercin seçiminizi yapmayınız. Bango fiyatları şu sıralar makul fiyatlarda olduğundan ötürü, kolaylıkla satın alabilmeniz mümkündür.

Yorum Yaz

2 Yorum