Güvercin Türleri

İskenderun Güvercini

İskenderun Güvercini 4

İskenderun’da ilk olarak yetişmeye başlayan ve halkı tarafından üretilmeye başlanan bu Güvercinler, Bağdat Güvercini ile Adana Güvercini kırmasıdır.

İskenderun Güvercini 4

Posta güvercini gibi festivallerde boy gösteren İskenderun Güvercini, yavrularına bakma özellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Normal oyun güvercinleriyle, İskenderun güvercinlerinin bakmış olduğu yavrular arasında çok büyük bir fark vardır. Örnek verecek olursak, İskenderun güvercinleri görsellik açısından iri olduklarından ötürü yavruları daha kısa sürede mükemmel bir hale gelirler. İskenderun güvercinleri posta güvercinleri gibi yerlerine sadık olmalarıyla ünlüdür.

İskenderun güvercinlerinin diğer güvercin türlerinden en önemli farkı nedir?

Enteresan ve kendine has bir görünümü vardır. Büyük kafaları ve uzun boyun kısımlarıyla klasik güvercin görünümünden oldukça farklıdır. Onlarla yan yana geldiklerinde bir hayli farklı olduklarını görmek mümkündür.

İskenderun güvercinleri aynı zamanda çok iyi bir bakıcıdır. İskenderun güvercinlerinin ana özelliğinden biri yavrularına çok iyi bakıyor olmalarıdır. Kuşçular genelde, değer verdikleri güvercinlerinin yavrularını İskenderun güvercinlerinin altlarına sürerek, daha iyi verim alabilmek ve sağlıklı bir şekilde hızla uçmaya başlayabilmelerini sağlayabilmek amacıyla İskenderun güvercinlerini bakıcı olarak kullanırlar.

Yorum Yaz

2 Yorum