Güvercinler

En Yaygın Güvercin Türleri

En Yaygın Güvercin Türleri

Taklacı Güvercin: Bu Güvercinlerin yetiştirilme amacı, bir güvercin’in takla atabilme yeteneğinin ve performansının en üst seviyeye çıkarılma isteğidir. Bu nedenle bu türü beslemek isteyen yetiştiricinin üstün bilgi birikimine ve yeteneğine sahip olması gerekir.

5/5 - (45 votes)

Ülkemizde bulunan yetiştirilen en yaygın güvercin türleri, resimleri ve açıklamaları.

 

 

– En Yaygın Güvercin Türleri


Taklacı Güvercin: Bu Güvercinlerin yetiştirilme amacı,  bir güvercin’in takla atabilme yeteneğinin ve performansının en üst seviyeye çıkarılma isteğidir. Bu nedenle bu türü beslemek isteyen yetiştiricinin üstün bilgi birikimine ve yeteneğine sahip olması gerekir.


İstanbullu: İstanbullu Güvercin türü, çeşitli ülkelerde çeşitli isimler almakla birlikte ülkemizde bilinen diğer isimleri “Ela göz” ve “Karagöz”dür. Kendine özgü renklere ve karaktere sahip bir türdür. Renkleri genellikle mavidir.


Posta Güvercini: Hiçbir güvercin türü safkan değildir. Posta güvercinleri de buna dahildir. Posta güvercinleri yarışlarda kullanılmak için yetiştirildiği için dış görünümlerinden ziyade zekaları ve hızları önemsenmiştir.


Kumru: Kumrular oldukça sakin güvercinlerdir. Yavrulardan alınan verim çok iyidir ve yeni yerlerine çok çabuk alışırlar. Kumrular, özellikle görünümleri ve sesleri dolayısıyla beslenmektedirler.

– Diğer Güvercin Türleri: Bango, Bursa, İskenderun, Şıhşelli, Taklambaç, Baştankara, Ankut, Tippler, Adana, Kelebek, Sırtıkızıl, Demkeş, Bağdat, Dönek, Dolapçı, Karakan, Meverdi, Bayburt, Selçuk, Trabzon, Çorum Çıplağı ve Trakya’dır.

Yorum Yaz