Hamsterlar

Hamster Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

5/5 - (2 votes)

Hamster alırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Bunlar Hamsterın yaşı, dış görünüşü ve cinsiyetidir.

Yavru Hamsterlar yaklaşık olarak 5 aylık olduğunda annelerinden ayrılarak bağımsız olarak yaşayabilirler. Bir Hamster’ı almak için en uygun zaman işte bu dönemdir. Çünkü yavru Hamsterlar sahiplerine yetişkinlere göre daha kolay alışır. Bunun dışında bir Hamsterın yaşam ömrü 2-2,5 senedir. Hamsterlar ne kadar küçük alınırsa o kadar fazla zaman geçirilebilir.

Hamsterların dişileri ile erkekleri arasında pek fark yoktur. İkisi de iyi birer evcil hayvan olarak beslenebilir.

Alınacak olan Hamster, genç, hareketli ve kilosu yaklaşık olarak 50-60 gr. arasında olmalıdır. Tüyleri parlak, gözleri canlı ve parlak olmalıdır. Gözlerde çapak, akıntı ve şişlik olmamalıdır. Burunda akıntı olmamalı, kuyruk ise ıslak olmamalıdır. Bu belirtileri olmayan bir hamster, sağlıklı bir hamsterdır.

Alınacak olan hamster sakin olmalı, ele gelmeye izin vermelidir. Ele gelmek istemeyen bir hamsterın, bu huydan vazgeçmesi imkansıza yakındır.

Hayvan Sitesi

Yorum Yaz

1 Yorum

  • Hepsi yanlıs çünkü hastalıklımı degil mi? Hastalıklı olanları nasil anlar ďıskı ve idrardan anlarız benim evimde 61 tane hamster var oldan biliyorum ama onlardan 2 tanesi vefat etti?????ve hastalandi icin