Hamsterlar

Hamster Beslemek İçin 6 Neden

4.2/5 - (79 votes)

NEDEN HAMSTER?

Her zaman her yerde, sadece sıra dışı olanlar gerçekten ilgi çekme konusunda herkesin önüne geçebiliyor. Ön ayaklarını elleriymiş gibi, yiyeceğini tutarak yerken arada sırada sizi seyreden iki parlak gözün biraz sonrasında sizinle muhtemelen kuracağı etkileşimin mahiyetini siz dahil kimse kestiremez. Çünkü bu şirin canlılar, familyalarında bulundukları kemirgenlerin tamamından gerçek anlamıyla sıra dışı hareket ederler.

Evinizde size arkadaşlık eden bir Hamster beslemek olmanız için size sayısız sebep sayabiliriz. Ancak bunların hiç biri gerçekten bir Hamster’la aynı evi paylaşıyor olmanın size kazandıracaklarının önüne asla geçemez.

Sıradan Değil Sıra Dışı Bir Evcil

Hemen hepimiz evcil hayvanlarımızı elimize alıp sevmenin onlarla ilgilenmenin bizleri ne kadar rahatlattığının farkında oluruz. Ancak bir Hamster, sürekli olarak sevilmekten hoşlanmaz.

O sevilmelik değil, etkileşimli seyirlik özellikleri olan sıra dışı bir evcildir. Sadece kendini sevdirmekle kalmaz, tribünlere oynar ve herkesi eğlendirir.

Bir Hamster İle Aynı Evi Paylaşmak, Evde Yaşayan Herkesin Kendi Kuralları Olduğunu Hatırlatır

Çünkü bir Hamster, özel yaşamın gizliğini ve mahremiyetin önemini, elinizi uzattığınız kafesinin tellerinde size hatırlatmayı başarır.

Onun için yaşam kendi özeline dokunulmadığı sürece keyifli, özelinin gizliliğine saygı duyulduğunda ise bu keyfini sizinle paylaşan bir tiyatro oyuncusu gibidir. Seyircisiyle etkileşim kurar.

Gün Boyu Miskin Miskin Uyuyan Birinden Beklenmeyecek Titizliğe Sahiptir.

Gündüzleri doğal olarak uyuklar, ancak tüm bu miskinliğine karşın, beklenmeyecek bir şekilde titizliğine de düşkündür. Daima temiz bir yuva daima temiz tüylere sahiptir. Diğer evciller gibi sürekli bakım, taranma, yıkanma zahmetleri yoktur. Evin sağına soluna tüylerini saçmazlar.

Hamster, Dert Dinlemeyi Sever, Ancak Dertlerinizle Dertlenmez Başına Buyruktur

Bir Hamster, evinizde sizin en iyi arkadaşınız olabilir, sizi dikkatle dinler, yaptığı akıllıca hareketler ve oyunlarla gün içindeki stresinizi kolayca atmanıza yardımcı olur. Ancak daha ileriye gitmez. Başına buyruk hareket eder. Sürekli ve düzenli bir bakım istemez, sizden özen beklemez. Bu yönüyle eski iyi dostlar gibidir. Sizden çıkarlarını ön plana koyan beklentileri yoktur.

Şirin Ve Akıllıdırlar

Sürekli bağırıp çağırarak ne sizi ne de komşularınızı rahatsız etmezler. Oyunculuklarını sevimli hareketlerle destekledikleri için her zaman şirindirler.

Kolay adapte olur, hemen herkesle bir şekilde etkileşim kurabilirler. Akıllıca hareketleri ve oyun sevgileriyle onunla zamanın nasıl geçtiğini anlayamazsınız. Araya reklam konmayan iyi bir dizi film gibidir. Soluksuz izleme keyfi sunar. Yumuşak tüyleri parlak iri gözleri ve küt kuyruğuyla çok şirin canlılardır.

Bakımları Oldukça Kolaydır

Bir Hamster beslemek çok büyük maliyetler gerektirmez, bununla birlikte yemek seçmeme gibi iyi huylu oluşları nedeniyle bakımları da son derece ekonomiktir. Özellikle küçük çocuklar için de çok iyi bir pet hayvanıdır. Diğer evcillere nazaran çocukların zorbalıklarına daha kavim bir mukavemet gösterebilirler.

 

Yorum Yaz

3 Yorum

  • Merhaba.Gonzales hamsterim var ve bizde yaklaşık 2 ay yaşıyor. 2 hafta önce bilmiyorum nereden sol alt patisini yaraladı. 2-3 gün sonra kabuk düştü ve sadece kırmızılık kaldı. Hamsterimde hiç bir belirti yoktu, hareketliydi. Bundan yaklaşık 1 hafta sonra yani bu gün yerinden kalkmıyor. pek iştahça yemek yediği de söylenemez.Yerinde oturuyor. Belki ayaktandır diye bu gün ayağına batikon sürdük. Doğrusu neden böyle halsiz olduğunu bilmiyorum. Çok endişeliyim :(