Hamsterlar

Hamsterların Beslenme Saatleri

5/5 - (1 vote)

Hamsterlar yemek yemeyi çok seven oldukça obur canlılardır. Hamsterlar doğal yaşantılarında bitkileri, tohumları, meyveleri ve çeşitli böcekleri yiyerek beslenir. Bu nedenle hamsterların içerisinde tohum ve meyve bulunan özel yemlerle beslenmeleri gerekir.

Hamsterların beslenme saatleri hakkında iki görüş vardır. Birincisi sabah, ikincisi ise akşam beslenmeleri gerektiğidir. Akşam beslenmeleri gerektiğini savunanlar, hamsterların sabah ve gündüz uyuduğunu bu nedenle akşam yemlenmeleri gerektiğini savunmaktadır. Sabah beslenmeleri gerektiğini savunanlar ise, hamsterların aralıksız olarak uyumadığını, 2-3 saatte bir kalkarak yemek yediklerini söylemektedirler. Bu görüşlere karşı en doğru olan çözüm ise, hamsterların kafeslerinde bulunan yem kaplarının bittikçe doldurulmasıdır. Hamsterların doyma güdüsü olduğu için istedikleri zaman yem yiyebilmektedir.

Hayvan Sitesi

Yorum Yaz

1 Yorum

  • benim hemsterim gece yiyor ve butun gun uyuyor bazen yanına gidip uyandiriyorum ama yine uyuyor.sadece aksam aktif bir hale geliyo.napabilirim?ama uyurkende uyur gezer gibi yiyor