İguanalar

İguanaları Evcilleştirmek

İguana Resimleri
2.3/5 - (3 votes)

İguana, alındıktan hemen sonra evcilleştirilmeye başlanmalıdır. Bu durumda, ilk birkaç gün çok önemlidir. İguana alınıp eve getirildikten sonra, ellerinizle olabildiğince yavaş bir şekilde İguana’ya yaklaşın ve dokunun. Ani hareketlerden kaçının. İguana’yı yakalamak yerine, isteği doğrultusunda hareket ederek size güvenmesini sağlayın. Bir süre sonra, elinizin üzerine tırmanacaktır. İguanalara dokunurken koruyucu eldiven takmak yararınıza olacaktır. Çünkü, tırnakları sivri ve uzun olan İguana, elinize tırmanırken yaralanmalara neden olabilir.

Hemen hemen tüm evcil hayvanlar gibi, İguanaları da yavruyken sahiplenmek, evcilleşmesi ve size alışması için daha uygun olacaktır.

İguana Resimleri

İgunana teraryumu’nun olabildiğince geniş olmasını sağlayın. İguanaların çok büyük boylara ulaşabileceği düşünüldüğünde, ne kadar geniş teraryum seçerseniz, o kadar iyi olacaktır. Geniş bir teraryum’da yeşil dostunuz kendisini daha güvende hissedecektir. Bu şekilde evcilleşmesi daha kolay olacaktır.

Yorum Yaz

1 Yorum

  • Benim bir iguanam var cinsiyetini ve kaç yaşında olduğunu bilmiyorum.
    Boyu 90 cm benden cok korkuyor kuyruğuyla ba vuruyor.Aksam elime aliyorum biraz sevdikten sonra göbeğime koyuyorum yaklaşık 1-2 saat uyuyor.