Kanaryalar

Kanarya Beslenmesi

Yaşayan her canlı gibi Kanaryalarında sağlıklı olarak yaşayabilmeleri için beslenmenin önemi büyüktür. Kanaryaların sağlıklı olarak yaşamaları ve uzun bir ömür sürmeleri için ihtiyaçları olan tüm besinleri almaları gerekir.

Doğada yaşayan çoğu canlı gibi Kanaryalar da mevsim şartlarında var olan yiyecekleri yerler. Bu nedenle evde yaşayan kanaryaların beslenmesinde bu öğeye dikkat edilmelidir.

Öncelikle Kanaryalara verilecek olan besinler kesinlikle taze olmalı ve kokuşmuş olmamalıdır. Son kullanma tarihi geçmiş olan besinler Kanaryaların sağlığını kötü etkiler. Kanaryalara verilecek olan besinler çok çeşitlidir. Başlıcaları tohumlar, özel yemler ve vitaminlerdir. Kanaryalara özel olarak hazırlanan kutu yemler Kanaryaların ihtiyacı olan tüm besinleri karşılar. Bunun yanında belirli aralıklarla yeşillik ve meyve de verilmelidir. 1-2 hafta da bir Kanaryalara marul, kıvırcık, lahana, ıspanak, havuç gibi sebzeler verilebilir. Meyve olarak ise muz, portakal, karpuz, elma, şeftali verilebilir. Burada dikkat edilmesi gereken ise verilecek olan sebze ve meyveler kesinlikle taze olmalıdır.

Dünya üzerinde yaşayan her canlı gibi Kanaryalarında suya gereksinimi büyüktür. Kafeslerinde içmeleri için her zaman temiz su bulunmalıdır.

Hayvan Sitesi

Yorum Yaz