Kedi Bakımı

Kedi Beslenmesi

Kedi Beslenmesi
Rate this post

Kediler son derece sevimli ve bir o kadar da akıllı hayvanlardandır. Bundan yaklaşık dokuz bin yıl önce evcilleştirilen Kediler, günümüzde hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmuşlardır.

Bir Kedi beslemeye karar vermek aslında son derece ciddi bir andır. Kediler her ne kadar çok şirin olsalar da unutulmamalıdır ki onlar birer oyuncak değildir. Bakımları layıkıyla yapılmalı, yediklerine özen gösterilmeli ve aşıları hem sizin hem de onların sağlığı için aksatılmamalıdır. Bütün bunları bildikten sonra akla Kediler ne yer sorusu gelmektedir.

Kedi Beslenmesi

Kediler ne yer?

Kediler yemek konusunda son derece seçici hayvanlardır. Tıpkı insanlar gibi sevmedikleri şeyleri asla yemezler ve onlarla inatlaşmak boşunadır. Kediler için en sağlıklı besin kaynağı kaliteli hazır mamalardır. Bu mamalar onların diş ve kemik sağlığı göz önüne alınarak hazırlanmıştır ve onlara gereken protein ve vitamini sağlamaktadır. Ancak mama seçiminde son derece seçiçi davranmak, market maması olarak adlandırılan kalitesiz mamalardan uzak durmak gerekir. Paketi açılmış ya da açık olarak satılan mamalar kesinlikle alınmamalıdır.

Kediler neyle beslenir sorusuna asla ev yemekleri olarak cevap verilemez. Ev yemekleri Kediler için zararlı ve ağır gelebilir. Küçük dostunuzun ev yemeklerini yemesi veya ister gibi davranması, yararlı olduğu anlamına gelmez. Eğer Kedinizin sağlığına özen gösteriyorsanız yediklerine dikkat etmeniz gerekir. Ev yemeklerini verirken belli bir denge sağlamak da zor olacağından ihtiyaçları olan tüm besinleri kaliteli mamalardan alırlar.

Yorum Yaz