Kedi Bakımı

Kedi Tüyü Bakımı ve Temizliği

Kedi Tüyü Bakımı ve Temizliği
Rate this post

Kedi Tüyü Bakımı ve Temizliği

Her ne kadar nankör dense de Kedi bakan kişiler tarafından bilinir ki Kediler sahiplerine bağlı ve vefalıdırlar. Fakat dünyalar tatlısı Kedilerinizin her zaman yanınızda olduğu, evinizde rahatça gezinebildiği bir gerçektir. Durum böyle olunca çocuklarınızı ve kendinizi tehlikeye atmamak ve Kedilerinizi hastalıklara maruz bırakmamak için bakımlarına dikkat etmelisiniz.

Kedi tüyü, halk arasında çok zararlı ve sağlık sorunu yaratan bir şey olarak bilinir. Oysaki aşıları ve parazit tedavileri düzenli gerçekleştirilen Kedi tüyleri herhangi bir sağlık sorununa neden olmaz. Kedi temizliği düzenli ve bilinçli yapıldığında, Kedi bakımı herhangi bir sorun oluşturmamaktadır.

Doğaları gereği Kedilerin tüyleri yenilenir. Yani eski tüylerini döküp yeni tüylere sahip olurlar. Özellikle mevsimsel dönemlerde bu tüyler daha da artar. Bu konuda da kolay yöntemlerle başarı sağlanabilmektedir. Kedilerinizin tüylerini sık dişli bir tarakla yavaş yavaş taramalısınız. Bu Kedinizin de hoşuna gidecektir. Yine yumuşak kıllı bir fırça ile canını acıtmadan da fırçalayabilirsiniz. Tarama sırasında faydalanabileceğiniz bir yarar daha vardır. Kedinizin cilt problemi olup olmadığı herhangi bir parazitin varlığı tespiti ya da pire, kene gibi parazitlere sahip olup olmadığını görebilirsiniz.

Bununla birlikte Kedinizin tüy yutup, mide ve bağırsaklarında tüy yumağı oluşturup, sağlık sorunu yaşaması ihtimalini de azaltmış olursunuz. Böylece evinize de daha az tüy dökülür ve tarama dolayısıyla Kedinizin tüyleri parlak ve gür görünür. Bu işlemi sürekli yapmanıza rağmen tüyler sağlıksız bir görünüme sahip ise veteriner hekiminize Kedinizi bir göstermeniz gerekmektedir.

Yorum Yaz