Kedi Bakımı

Kedilerde Fırçalama

Kısa tüylü kediler için haftada bir defa, uzun tüylü kediler için haftada 2 defa, tüysüz kediler için ise iki haftada bir fırçalama yapılmalıdır. Kullanılacak malzemeler; birer adet fırça, tarak ve bezdir.

Öncelikle fırça ile Kediye masaj yapılır. Bu işlem, kedinin rahatlamasına yardım eder. Ardından tarakla önden arkaya doğru tarayın. Kedinin tüylerinin parlaması için ise bezle veya kadife kumaşla tüylerini önden arkaya doğru silermişcesine yatırın.

Rate this post

Kısa tüylü kediler için haftada bir defa, uzun tüylü kediler için haftada 2 defa, tüysüz kediler için ise iki haftada bir defa, Kedilerin mutluluğu için fırçalama yapılmalıdır. Kullanılacak malzemeler; birer adet fırça, tarak ve bezdir.

Öncelikle fırça ile Kediye masaj yapın. Bu işlem, kedinin rahatlamasına yardım eder. Ardından tarakla önden arkaya doğru tarayın. Kedinin tüylerinin parlaması için ise bezle veya kadife kumaşla tüylerini önden arkaya doğru silermişcesine yatırın. Bu ise Kedinin tüylerinin parlamasını sağlar.

Kedilerin temizliği için yapılacak olan banyo veya fırçalama, Kedilerin rahatlamasını ve doğal olarak mutlu olmasını sağlar. Bunun için Kedi’ye zaman ayırarak yapılacak olan fırçalama ve banyo, en iyi şekilde geri dönüş sağlayacaktır. Şımaran kedinin sahibine karşı davranışları aynı oranda iyileşecektir.

Hayvan Sitesi

Yorum Yaz