Kedi Bakımı

Kediyle İlk Gün

Rate this post

Bir Kedi ile yaşamaya karar verildiğinde öncelikle buna hazır olup olunmadığına karar verilmelidir. Her şeyden önce bir hayvan ve bir kedi beslemek büyük bir sorumluluk ister.

Kedi alındıktan sonra öncelikle bir veterinerle konuşmak, bakımı, beslenmesi ve aşıları konusunda bilgi almak gerekir.

Bir Kedi eve getirildiği zaman, Kedi kafesinden çıkması için bekleyiniz. İlk adımını kendi bilincinde atması onun ürkmesine engel olur. Adımını attıktan sonra hiç dokunmayın. Onu yakalamaya çalışmak ürkmesine ve koşarak kaçmasına neden olabilir. Eve alışması için biraz zaman verin. Kedinin yapacağı ilk şey evi tanımaya çalışmak ve kendine güvenli bir yer bulmaktır. Eğer ürkerse bir yatak altına veya saklanacağı herhangi bir yere gidecektir.

Kedi kendisini biraz güvende hissedip evi dolaşmaya başladığı zaman ona biraz zaman vermek doğru olur. Bu sürenin ardından kedi’yi alarak onu kedi tuvaletinin önüne koyun. Kedi’nin Kedi tuvaletine alışması başka yerlere tuvaletini yapmaması için önemlidir. Kedi tuvaleti, Kedinin sığabileceği kadar geniş ve içi kumla dolu olmalıdır. Bunun için petshoplarda satılan özel kumlar kullanılabilir.

Kedilerin kedi tuvaletine alışması kısa sürede ve kolayca olur. Bir Kedi eğer hasta, huzursuz veya kızgınlık döneminde değilse kesinlikle Kedi tuvaletinden başka bir yere idrarını yapmaz. Kedi kumu düzenli olarak temizlenmeli ve yerine yenisi koyulmalıdır.

Hayvan Sitesi

Yorum Yaz

2 Yorum

  • Sivas merkez kangal uretım ve yetısdırme cıflıgı. Safkan kangal üretme sertifikamız bulunmakta ve belli standartlara göre kangal yetiştirmekteyiz amacımız saf ırkın devamını sağlamak ve kangal köpek ırkını hakettiği şekilde tanıtmak amacımız Damızlıklarımızı VE yavruları yerinde görerek ve yavruları kendiniz seçerek alabilirsiniz, Yavru ve yetişkin kangal satışlarımız Türkiye nin her iline ve yurtdışına yapılmaktadır yavru kangalları garantili olarak gönderilmektedir ancak yetişkin kangalları almak için sizlerin gelmesi gerekmektedır sızın gelecek ımkanınız yok ıse adresınızede teslım ederız
    Sivas

  • Yeni bir kedi aldım. İlk birkaç günümü nasıl geçireceğimi düşünüp duruyordum. Burayı okuduktan sonra epey bilgilendim. Teşekkürler