Kedi Bakımı

Kediyle Seyahat

Rate this post

Yaz ayları geldiğinde tatile çıkmak Kedi sahipleri için kimi zaman sorun oluşturabilir. Kedi besleyen insanların bir kısmı, Kedisi olduğu için tatile çıkamadığını söyleyerek bu durumdan şikayetçi olur. İlk bakışta Kedilerle seyahat zor gibi görünse de, gerekli önlemler alındığında hiçbir sorun çıkmayacağı görülür.

Öncelikle, Kedilerin bir yerden başka bir yere, bir kutu içerisinde gitmekten hoşlandıkları söylenemez. Aslında hiçbir hayvan bundan pek hoşlanmaz. Bu durum göz önünde tutulmalıdır. Bu nedenle Kedi’yi en uygun ve rahat edeceği şekilde taşımak gerekir. Yolculuğa çıkmadan önce Kedi’nin sağlık karnesini mutlaka yanınıza alın. Havayolu şirketleri ancak bu karneyi gördükten sonra pet hayvanlarını kabul etmektedir. Tasmasına kaybolması durumlarına karşı telefon numarası, adres gibi bilgileri yazın. Uzun yol yapılacaksa, Kedi’yi alıştırmak için kısa süren yolculuklara çıkarın. Yolculuğa çıkmadan önce veteriner hekim ile görüşmek de faydalı olabilir. Veteriner, gerekli görürse Kedi’ye yolculuk boyunca sakin durumda kalması için sakinleştirici verebilir.

Bu gibi önlemler alınırsa, Kediler sahiplerine harika birer yol arkadaşı olur.

Hayvan Sitesi

Yorum Yaz

1 Yorum

  • 3 tane kedim var. Yakın bir tarihte tatile gidicem. Seyahat etmeden önce araştırma yaptım ve bu siteyi buldum. Kedimin bakımı ve beslenmesi konusunda çok şey öğrendim. Teşekkürler.