Kedi Eğitimi

Yavru Kedilerin Psikolojisi

Yavru Kedilerin Psikolojisi
2.2/5 - (31 votes)

Yavru Kedi Psikolojisi

Yavru Kediler, oyuncudur. Uyku ve yemek saatleri dışında sürekli olarak oyun oynamak isterler. Oradan oraya koşmayı, kedi oyuncaklarıyla oynamayı ve atlayıp zıplamaktan hoşlanırlar. Üstelik bu oyunculuğu zararsızdır. Tırnakları yeterince gelişmediğinden mobilyalarınıza ya da perdelere zarar vermez. Yavru Kedilerin oynaması için oyuncak fare, top gibi aletler vermek faydalı olacaktır. Aksi halde kırılacak eşyalar tehlikeye girebilir.

Yavru Kedilerin Psikolojisi

Yavru Kediler, oyunculuklarının yanında saldırgan davranışlarda bulunabilir. El ve ayakları ısırmak ya da tırmalamak için yaklaşabilir. Bu aslında doğal karşılanmalıdır. Çünkü bu içgüdüleriyle ilgili bir konudur. Bu gibi durumlarda yavru Kedilere vurmak, bağırmak, karşı tepki vermek gibi tepkiler oldukça olumsuz sonuçların doğmasına neden olur. Bu davranışlar Kedinizi uslandırmayacağı gibi, daha saldırgan ve ürkek hale getirebilir. Bu saldırganlığı ve ürkekliği büyüyünce de devam eder.

Yavru Kedilerin bir diğer psikolojisi hırsızlık yapmalarıdır. Bu size ilginç geldi değil mi? Yavru Kediler evinizin içinde bulunan bir eşyayı alıp bir başka yere götürebilir ya da mutfakta bulunan güzel bir yiyeceği karıştırabilir ve yiyebilir. Böyle bir durumda sert bir ses tonuyla Kedinize seslenin. Bunun dışında başka bir şey yapmayın. Bir süre sonra Yavru Kedi bu davranışından vazgeçecektir.

Hayvan Sitesi

Yorum Yaz