Kedi Hastalıkları

Kedilerde Görülen Mide Hastalıkları ve Kusma

Kedi Hastalığı

Kedilerde Kusma önemli sorunların işareti olabilir. Bir kedi kısa zaman içinde birden çok ve sık sık kusuyorsa, bu, tehlikeli bir durumdur ve sonu ölüme kadar gidebilir. Bunun için ilk yapılması gereken şey, zaman kaybetmeden Kedi’yi Veteriner’e götürmektir. Kusma insanlarda olduğu gibi Kedilerde de organizmada savunma mekanizması görevi görür. Kusma’nın ardından bir süre Kedi’ye yiyecek verilmemelidir.

Rate this post

Kedi HastalığıKedilerde Kusma önemli sorunların işareti olabilir. Bir kedi kısa zaman içinde birden çok ve sık sık kusuyorsa, bu, tehlikeli bir durumdur ve sonu ölüme kadar gidebilir. Bunun için ilk yapılması gereken şey, zaman kaybetmeden Kedi’yi Veteriner’e götürmektir. Kusma insanlarda olduğu gibi Kedilerde de organizmada savunma mekanizması görevi görür. Kusma’nın ardından bir süre Kedi’ye yiyecek verilmemelidir.

Kusma’ya sağlıksız, bozulmuş ve zehirli gıdaların alınması sebep olabileceği gibi Kedi’nin üşütmesi sonucu da görülebilir. Kedi’nin kusmasının ardından iştahı kesiliyorsa ve su içmiyorsa, bu, hastalığın derecesi hakkında yeterli bilgiyi verir.

Kusma’ya Sebep Olabilecek Başlıca Etkenler

1- Kedi’ye zararlı olan ve uygun olmayan yiyecekler verilmesi: salam, sosis, baharatlı, acı ve aşırı tuzlu yiyecekler gibi.

2- Yabancı maddeleri Kedi’nin yutması.

3- İç parazitlerin neden olduğu rahatsızlık. (Bunun en iyi çözümü Veteriner tarafından kediye yapılacak olan iç parazit aşısıdır.)

4- Mide Enfeksiyonu, bozukluk ya da böbrek rahatsızlığı.

Hayvansitesi.com her hayvanı olduğu gibi Kedilerin de bir hastalık durumunda öncelikle veterinere götürülmesini tavsiye eder.

Yorum Yaz