Kedi Türleri

American Keuda Özellikleri

American Keuda
Rate this post

Genel Bilgi

Yer:Güney Amerika
Renkleri:Bütün renk ve şekiller görülebilir; beyaz; siyah; kızıl; krem; çikolata rengi; gölgeli; tekir veya kaplumbağa desenli; iki renkli
Bakım: Fazla bakım gerektirmez; haftada birkaç kez taranmalı/fırçalanmalı.
Karakter Özelliği: Oldukça hareketli, kıvrak, iyi koşucu, suda oynamaktan ve yüzmekten hoşlanan, zeki
Tüy Şekli: Kısa
Boyut:Orta

Özellikleri

Karakteristik (Ortalama:6)

Çocuklarla Anlaşma: 6

Hayvanlarla Anlaşma: 6

Hayvanlarla Anlaşma: 6

Sadakat: 6

Egzersiz İhtiyacı (Ortalama:5.5)

Oyunculuk: 1

Hareket İhtiyacı: 10

Bakım İhtiyacı (Ortalama:5)

Taranma: 5

Genel Bakım: 5

Açıklama

Kökeni Güney Amerika’ya dayanan American Keuda, genel yapı itibariyle orta boyda ve oldukça yumuşak hatlara sahip bir Kedidir.

Genel Bilgiler

American Keuda’nın baş ve vücudu birbirine orantılıdır. Kulak uçları yuvarlak hatlara sahip olsa da genel itibari ile kulakları üçgen bir yapıdadır. Gözleri badem renklidir. Tüyleri düz, kısa ve oldukça yumuşaktır.

Derisi gevşektir ve kuyruk büyüklükleri vücutları ile orantılıdır. Derilerinin katlanması nedeni ile karın bölgelerinde kıvrımlar oluşabilir. Söz konusu kıvrımlar atletik bir yapıya sahip olmasının yanı sıra, yaz aylarında vücut ısılarını ayarlamalarına da yardım eder. Aynı zamanda Çita gibi hızlı koşmalarına ve herhangi bir saldırı ya da kaçış anında kolayca sıyrılmalarına destek olur. Algılamaları oldukça yüksek olduğu için çok kolay eğitilirler. Kendilerini meşgul edecek bir şeyleri ev içinde her zaman bulabilirler.

American Keuda, oldukça atletik bir yapıya sahiptir ve çok hareketlidir. Krem, mavi, çikolata, kızıl, beyaz ve siyah renklerde olabilirler. Oldukça kıvrak hareketlere sahip ve çok iyi koşucudurlar. Tür olarak çok zeki bir yapıları vardır. Yaşam süreleri ortalama 15 yıldır. Aşırı soğuk ve sıcak havalara karşı dayanıksızdırlar.

Bakımı ve Beslenmesi

American Keudalar diğer Kedilerden farklı ve özel bir bakıma gerek duymazlar. Ölü tüylerden arındırabilmek için tüylerinin düzenli olarak fırçalanması ve belirli aralıklarla tırnaklarının kesilmesi yeterlidir.

Beslenmeleri kaliteli kuru ve yaş mamalarla sağlanabilir. Et, tavuk, ciğer, balık, peynir, yumurta gibi gıdalar da ek besin olarak verilebilir.

Yorum Yaz