Kedi Türleri

American Wirehair Özellikleri

American Wirehair
1/5 - (1 vote)

Genel Bilgi

Yer:A.B.D
Renkleri:Melez kedi renkleri hariç herhangi bir renk veya şekilde olabilirler; çikolata rengi; lavanta rengi; himalaya modeli
Bakım: Oldukça bakım gerektirir; haftada birkaç kez taranmalı/fırçalanmalı.
Karakter Özelliği:özgürlüğüne düşkün, vasat karakterli
Tüy Şekli: Orta uzunlukta ve sert
Boyut:Orta/Büyük

Özellikleri

Karakteristik (Ortalama:6.75)

Çocuklarla Anlaşma: 6

Hayvanlarla Anlaşma: 6

Hayvanlarla Anlaşma: 7

Sadakat: 8

Egzersiz İhtiyacı (Ortalama:6.5)

Oyunculuk: 7

Hareket İhtiyacı: 6

Bakım İhtiyacı (Ortalama:4.5)

Taranma: 3

Genel Bakım: 6

Açıklama

“Fırça tüy” olarak adlandırılan American Wirehair, benzerliği nedeniyle ilk olarak bir Shorthair ırkı olarak kabul edilmiştir.

Bu sevimli kedinin vahşi ve sert görüntüsünün altında sevimli ve oyunbaz bir karakter yatmaktadır. Usta bir avcı olan bu kediler aynı zamanda oyun oynamaktan büyük zevk duyarlar.

Özellikleri

American Wirehair’ın vücudu iri, kafası ise dikdörtgen şeklindedir. Bu kafa yapısıyla Shorthair ırkından ayrılmaktadır. İyi gelişmiş olan bu kedinin ağız ve çene yapısı öne doğru hafif bir şekilde çıkıntılıdır. Orta uzunluktaki bacakları kemiklidir. Ön ve arka patileri küçük ve ovaldir. Az kaslı olan kuyrukları ise orta uzunluktadır. Dik, kıvırcık ve sık olan tüyleri aynı zamanda oldukça yumuşaktır.

Karakteristik bir özellik olarak, oyun oynamaktan büyük zevk alırlar. Sürekli hareket halinde oldukları için avcılık yetenekleri de son derece gelişmiştir. Hareketli bir günün sonunda, bu cins kediler derin bir uyku haline geçebilirler. Çoğunlukla doğal ve lif ağırlıklı mamalarla beslenmeleri gerekir.

Bakımı

American Wirehair ırkı kedilerin tüyleri son derece dolgun olduğu için sık ve parlak olan tüylerine oldukça önem verilmelidir. Kıvırcık ve dik bir yapıda tüyleri sürekli olarak taranmalıdır. Bu kediler genellikle sarı-beyaz ya da siyah-sarı-beyaz renklerinin karışımından oluşan tüylere sahiptirler. Tüyleri dolgun ve sıktır. Bundan dolayı bakımının sürekli yapılması gerekmektedir.

Yorum Yaz