Kedi Türleri

Bengal Kedisi Özellikleri

Bengal Kedisi

Genel Bilgi

Yer:A.B.D
Renkleri:Kahverengi çizgili; vaşak noktalı; mürekkepbalığı desenli; vizon desenli
Bakım:Fazla bakım gerektirmez; haftada bir kez taranmalı/fırçalanmalı.
Karakter Özelliği:Sahibine çok fazla sevgi gösteren; ilk kez evcil hayvan sahibi olmak isteyenler için harika bir seçim!
Tüy Şekli:Kısa
Boyut:Büyük

Özellikleri

Karakteristik (Ortalama:5.5)

Çocuklarla Anlaşma: 3

Hayvanlarla Anlaşma: 3

Hayvanlarla Anlaşma: 9

Sadakat: 7

Egzersiz İhtiyacı (Ortalama:9)

Oyunculuk: 9

Hareket İhtiyacı: 9

Bakım İhtiyacı (Ortalama:5)

Taranma: 2

Genel Bakım: 8

Bengal Kedisi

Bengal Kedisi özel bir ırktır. Benekleri leoparı andırır. Evcil bir kedidir. Habeş Amerikan cinsi Shorthair, Birmanya ve Mısır Mau cinsi kedilerin, Asya cinsi Leopar kedileriyle çiftleştirilmesiyle türetilmiş bir ırktır.

Açıklama

Bengal Kedileri uzun boylu ve adalelidir. İnce, kaslı ve dayanıklı bir yapısı vardır. Aktif, hareketli ve yaramazdır. Attığınız bir nesneyi alıp size geri getirebilecek kadar akıllı bir kedidir. Bazı özellikleriyle Köpekleri anımsatır.

Patileri yuvarlak ve iridir. Bacakları kaslıdır. Yuvarlak hatlı yayvan ve hafif üçgenimsi bir kafası vardır. Uzun bir bedeni bulunur. Kasları gelişmiştir. Gözleri birbirinden ayrıktır. Geniş bir burnu vardır. Arka bacakları ön bacaklarından biraz daha uzundur. Tüyleri kısa ya da orta boyda olup zengin, yumuşak ve parlaktır. Tüylerinin bakımı her gün özenle yapılmalıdır. Yumuşak bir fırçayla tarayarak yapılabilir.

Temel Bilgiler

Bengal Kedisi’nin yaşam süresi ortalama 14 yıldır. Genelde uslu ve kararlı bir yapısı vardır. Zaman zaman, özellikle oyun oynarken yaramaz olabilirler. Entropium* hastalığına yatkındır.

Eve geldiğinizde sahibini karşılar, suyla oynamayı sever. Bengal Kedisi, insanlara oldukça alışkındır. Benekleri siyah, tarçın renkli ve çikolata kahverengidir. Omzunda ve kuyruğunda yuvarlıklar görülür.

Sahiplerinin onlara ilgi göstermesini isterler. Aktif ve sevecen bir kedidir. Siz bir odadan bir odaya geçerken peşinizden gelir.

* Entropium: Göz kapaklarının içe dönmesiyle oluşan bir hastalıktır.

Yorum Yaz