Kedi Türleri

Brazilian Shorthair Özellikleri

Brazilian Shorthair 6

Genel Bilgi

Yer:Brezilya
Renkleri:Herhangi bir renk veya şekil görülebilir.
Bakım:Fazla bakım gerektirmez; haftada birkaç kez taranmalı/fırçalanmalı.
Karakter Özelliği:Zeki, hareketli, avcı, sahibini kendi seçer ve sahibine oldukça bağlı, oyuncu
Tüy Şekli:Kısa
Boyut:Orta

Özellikleri

Karakteristik (Ortalama:8)

Çocuklarla Anlaşma: 6

Hayvanlarla Anlaşma: 6

Hayvanlarla Anlaşma: 10

Sadakat: 10

Egzersiz İhtiyacı (Ortalama:8)

Oyunculuk: 8

Hareket İhtiyacı: 8

Bakım İhtiyacı (Ortalama:5)

Taranma: 5

Genel Bakım: 5

Açıklama

Brezilya sokak kedisi olarak anılan Brazilian Shorthair; kısa tüylü, vücut boyutları olarak orta türde, oldukça hızlı, saldırı durumlarında atik olan bir kedi türüdür.

Vücut özellikleri; Brazilian Shorthair, kısa ve parlak vücut tüyleri ile göz rengi arasında büyük bir uyum olan, başlangıç yerinden uçlara doğru uzanan orta boyda vücuttaki tüylerle aynı orantıda olan bir kuyruk, çekik olarak tabir edebileceğiniz badem şeklinde iri gözler, vücut ile orantılı bir kafa, yuvarlak kulak yapısı ile dikkat çekmektedir.

Kendi cinsi ve diğer ırklarla kolaylıkla uyum sağlayabilen, bebeklerle ve çocuklarla oldukça iyi iletişim kuran, aynı evi paylaştığı kişiler ve sahiplerine son derece bağlı ve çıkardığı çeşitli seslerle iletişimini pekiştiren bir kedidir.

Brazilian Shorthair ilgi isteyen, olumsuz koşullarda avcılığını ve ortamın durumunu kendi etkisi altına almayı başaran, zeki ve verilen komutları kolaylıkla öğrenebilen kediler olarak bilinir.

Tip olarak genellikle çok çeşitli renklere sahiptir. Yaygın ve tür olarak kendine özgü bir hastalığı olmadığından, sağlıklı ve güvenli yaşam şartları altında 20 yıla yakın süre yaşayabilirler. Gün içerisinde istedikleri zaman oyun ve uyku zamanlarını kendileri ayarlarlar. Genellikle günün %70’lik bir dönemini uyuyarak geçirirler.

Ev ortamında bakımı yapılan bu kediler kum eğitimini kolaylıkla alarak, etrafı hiçbir şekilde kirletmeden tuvalet ihtiyaçlarını giderirler. Kediler için üretilen ve damak tadına uygun olan her türlü besin maddesini tüketirler.

Yorum Yaz