Kedi Türleri

Honey Bear Özellikleri

Honey Bear 2
3.8/5 - (58 votes)

Genel Bilgi

Yer:A.B.D
Renkleri:Gümüş rengi; koyu griden siyaha doğru kayan bir renk
Bakım:Oldukça bakım gerektirir; her gün taranmalı/fırçalanmalı.
Karakter Özelliği: Sakin, evcil, tırmalamayan, miyavlamayan, köpek eğitimi alabilen, meraklı, kucaktan hoşlanan, sahibini iyice tanıdıktan sonra yanından ayrılmayan, en iyi iletişim kuran, uyurken düşen, canlı, neşeli
Tüy Şekli:Uzun
Boyut:Büyük

Özellikleri

Karakteristik (Ortalama:10)

Çocuklarla Anlaşma: 10

Hayvanlarla Anlaşma: 10

Hayvanlarla Anlaşma: 10

Sadakat: 10

Egzersiz İhtiyacı (Ortalama:9)

Oyunculuk: 10

Hareket İhtiyacı: 8

Bakım İhtiyacı (Ortalama:8)

Taranma: 8

Genel Bakım: 8

Açıklama

Bizlere arkadaş olacak evcil hayvanlara ev sahipliği yapmayı çoğumuz isteriz. Honey Bear, kediler arasında bizlere uyum sağlayacak mükemmel bir kedi türüdür. Bizimle ve aile bireylerimizle rahatlıkla anlaşabilen, çocukları seven onlarla vakit geçiren sakin ve evcil olan bir kedidir. Kendini herkese sevdirebilen hareketli, sevecen ve bir o kadar da meraklıdırlar.

Honey Bear, kendini güvende hissedene kadar sahibine pek yaklaşmaz. Ancak sahibini tanıdıktan sonra yanından hiç ayrılmaz. Gerekli ilgiyi gösterdiğiniz zaman size mükemmel bir arkadaş olur. Yanınızdan ayrılmak istemez. Sahibini rahatsız edebilecek derecede tırmalamaz ve miyavlamaz. Sahibinden istediği şeyleri kolaylıkla anlatabilir.

Honey Bear’ın en komik özelliğinden birisi uyku halindeyken düşmesidir. Bu nedenle Honey Bear’ın uyuyacağı yer düşmeyeceği, alçak bir yer olmalıdır. Tabi konforlu da olmalıdır.

Honey Bear uzun ve geniş bir vücuda sahiptir. Büyük kedi ırkları arasında geçmektedir. Baş kısmı yuvarlak ve geniştir. Bacak kısmı ise vücuduna göre kısadır. Burnu yuvarlak bir görünüme sahiptir ve uzun değildir. İri gözlere sahip Honey Bear ırkı turuncu, yeşil, bakır, altın tonları gibi dikkat çekici renkte gözlere sahiptir. Kuyruğu uzun ve kabarık görüntüye sahiptir. Gelişimi uzun sürmektedir. Erişkin konuma yaklaşık 2 senede gelmektedir.

Tüyleri uzun bir ırk olduğu için her gün bakımı yapılmalı ve tüyleri fırçalanmalıdır. Mümkünse dişli bir tarakla da taranmalıdır. Bunların yanında ayda bir kere olmak üzere tırnak bakımı yaptırılmalıdır.

Yorum Yaz

1 Yorum