Kedi Türleri

Norwegian Forest (Norveç Orman Kedisi) Özellikleri

Norwegian Forest 2
4.3/5 - (27 votes)

Genel Bilgi

Yer:Norveç
Renkleri:çikolata rengi; leylak rengi; Himalaya modeli veya bu renklerin ve desenin beyazla karışımına sahip olan melez kedi renkleri haricindeki tüm renkler ve şekiller görülebilir.
Bakım: Fazla bakım gerektirmez; haftada birkaç kez taranmalı/fırçalanmalı.
Karakter Özelliği:Irk tarihlerini doğrular şekilde zeki, nazik ve arkadaş canlısı
Tüy Şekli:Kısmen uzun
Boyut:Büyük

Özellikleri

Karakteristik (Ortalama:7.5)

Çocuklarla Anlaşma: 7

Hayvanlarla Anlaşma: 7

Hayvanlarla Anlaşma: 8

Sadakat: 8

Egzersiz İhtiyacı (Ortalama:7)

Oyunculuk: 7

Hareket İhtiyacı: 7

Bakım İhtiyacı (Ortalama:5.5)

Taranma: 6

Genel Bakım: 5

Açıklama

Irk, ilk olarak 1930 yılında İskandinav yarım adasında görülmüştür. Bölgenin yerlisidirler. Asırlardır vahşi hayvanlarla ve dondurucu soğuklarla yaşam mücadelesi vermiştir. İklim olarak soğuk bölgelerde yaşayan Norwegian Forest, buna rağmen oldukça sıcakkanlı bir Kedi cinsidir.

Sıcakkanlı, dengeli, kendilerinden emin ve oyuncu bir yapıları vardır. Çocuklardan ve diğer kedilerden hoşlanırlar. Sevecen ve yumuşak bir ses tonuna sahiptirler. Ev hayatına kolayca uyum sağlayan Norwegian Forest cinsi Kediler, doğal yaşamdaki türlerinin tırmanıcı ve avcı özelliklerini de taşırlar.

Yapısal olarak oldukça geniş hatlara sahip olan Norveç Orman Kedileri’nin ağırlıkları üç kilo ile dokuz kilo arasında değişebilir. Düz bir burun ve yatsı bir yüz yapısına sahip bu ırkın kedileri üçgen ve büyük bir baş yapısı ve kare küçük yapılı kulaklara sahiptirler. Yuvarlak ve güçlü bir çene yapıları vardır.

Patileri oldukça geniş ve yuvarlaktır. Tüyleri ise yumuşak ve uzundur. Boyun kısmında tüylerin yoğunlaşması nedeni ile yeleleri bulunur. Heybetli, güçlü ve kaslı bir görünüşleri bulunur.

Norwegian Forest Bakımı

Norwegian Forestlerin tüyleri oldukça uzun olduğu için İran Kedilerinde olduğu gibi günlük olarak fırçalanmalıdır. Bu ırk, tüylerinin karışmamasına ve düzenli görünmesine özen gösterdiği için kendi kendileri temizlerler. Özellikle tüy dökümü mevsiminde tüylerinin sık sıkı taranmasına dikkat etmelisiniz.

Norwegian Forest Beslenmesi

Piyasada bulunan birçok kedi mamasından kedinize en uygun olanı seçip kullanabilirsiniz. Bunun için veterinerinizden de yardım isteyebilirsiniz. Mama ambalajının üzerinde yaş ve kilosuna göre belirtilen miktarlarda kedinizi besleyebilirsiniz.

Yorum Yaz