Kedi Türleri

Pixie Bob Özellikleri

Pixie Bob
Rate this post

Genel Bilgi

Yer:A.B.D
Renkleri:Koyu kahverengi noktalı; silik noktalı; açık kahverengi; kesit parçalı; kırmızımsı kahverengi
Bakım: Fazla bakım gerektirmez; haftada bir kez düzenli olarak taranmalı/fırçalanmalı.
Karakter Özelliği:Uysal, sevecen, zeki, entrikacı, sahibiyle olmayı seven, otokontrol sahibi
Tüy Şekli:Kısa
Boyut:Büyük

Özellikleri

Karakteristik (Ortalama:6)

Çocuklarla Anlaşma: 6

Hayvanlarla Anlaşma: 6

Hayvanlarla Anlaşma: 6

Sadakat: 6

Egzersiz İhtiyacı (Ortalama:7)

Oyunculuk: 6

Hareket İhtiyacı: 8

Bakım İhtiyacı (Ortalama:5.5)

Taranma: 5

Genel Bakım: 6

Açıklama

Evinizde sessiz bir dost mu arıyorsunuz? Pixie Bob isimli bu minik canavarlar, atalarından aldıkları vahşi görünüşleriyle, yine genlerinde bulunan evcil ve uysal yapılarıyla, evde beslemek isteyebileceğiniz eşsiz bir tercihtir.

Genel Özellikler

Pixie Bob cinsi minik yaramazlar, kısa tüylere sahip olduğu için evde kedi beslemenin en büyük sorunu olarak görülen kedi tüyü sorununu en minimuma indiriyor. Ayrıca bu cinsin tüyleri, yumuşaklığıyla ve kalitesiyle de kedi ırkları arasında bir numaradır.

Pixie Bob, evcil olan çiftlik kedisi ile vahşi doğada yaşayan Vaşak kırması bir ırkın mensubudur. Güçlü görünümleri, kısa kuyrukları ve kaslı vücut yapıları vardır. Kısa kuyrukları, geniş kulakları, uzun burunları ve minik çeneleriyle vahşi olduğu kadar sevimli bir görünüşe sahiptirler. Sahiplerine bağlılıklarıyla da bilinen bu cins, griden kahverengiye kadar değişebilen bir renge, noktalıdan yamalı ve parçalıya kadar değişebilen desenlere sahiptir.

Bakım

Tüyleri kısa olduğu için çok bakım gerektirmese de, haftada bir kez taramanız yeterlidir. Vahşi görünümünü Vaşak atalarından alan evcil bir kedi cinsi olan Pixie Bob, zekası ve adaptasyon yeteneğiyle de her ortamda kolaylıkla beslenebilir. Hareketli, enerjik bir yapısı olsa da kendini kontrol etme konusunda sahip olduğu üstün özellikleriyle seyahatlerinizde bile size rahatlıkla eşlik edebilir.

Beslenme

Çok oyuncu ve uyumlu bir ırk olan bu kediler, evde rahatlıkla beslenebilir ve alıştırdığınız şekilde kedi mamalarıyla beslenip yaşına uygun olan diyetlere göre bir kedinin yiyebildiği her şeyi rahatlıkla yiyebilirler.

Yorum Yaz