Kedi Türleri

Sibirya Kedisi Özellikleri

Sibirya Kedisi
4.2/5 - (16 votes)

Genel Bilgi

Yer:Rusya
Renkleri:Benek olmaması şartıyla tüm renkler ve şekiller görülebilir.
Bakım:Oldukça bakım gerektirir; düzenli olarak taranmalı/fırçalanmalı.
Karakter Özelliği:Dengeli, sessiz, cesur
Tüy Şekli:Kısmen uzun
Boyut:Orta

Özellikleri

Karakteristik (Ortalama:7.75)

Çocuklarla Anlaşma: 8

Hayvanlarla Anlaşma: 8

Hayvanlarla Anlaşma: 8

Sadakat: 7

Egzersiz İhtiyacı (Ortalama:7)

Oyunculuk: 8

Hareket İhtiyacı: 6

Bakım İhtiyacı (Ortalama:4)

Taranma: 3

Genel Bakım: 5

Açıklama

Sibirya Kedisi‘nin nazik ve sevecen bir yapısı vardır. Aslında kediden çok köpeğe yatkın bir karakteri vardır. Çocuklarla ve diğer hayvanlarla oldukça iyi anlaşır.

Sibirya Kedisi

Sibirya Kedisi’nin kökeni Rusya’dan gelir. Rusya’nın yerli ve doğal kedileridir. Evde bakımı kolaydır. Tüylerinin düzenli olarak taranması gerekir. Tüylerinin alt tabakası kalındır. İlkbaharda ve sonbaharda tüy döker. Haftada en az 1 kere bakım yapılması gerekir. İlkbahar ve sonbahar haricinde çok tüy dökmezler.

Tüylerinde benek yoktur. Onun haricinde her renkte görülebilir. Sokak kedileri gibi yaşadıklarından dolayı her renkte görülmeleri mümkündür. Sibirya Kedisi, tırmanmayı çok sever. Zekidir ve sahiplerine çok bağlıdır. Adını bilir. Problem çözme yeteneğine sahiptir, çağırdığınızda gelir ve tıpkı köpekler gibi peşinizden gelir. Yabancılara karşı saldırgan değildir. Çevik bir yapısı vardır.

Görünümü ve Fiziksel Özellikleri

Sibirya Kedisi, orta büyüklüktedir ve güçlüdür. Kaslı bir yapıları vardır. Sırtı uzun ve hafif bir şekilde eğimlidir. Arka bacakları ön bacaklarına göre biraz daha uzundur. Patileri yuvarlak ve orta büyüklüktedir. Yuvarlaktır. Kafası, yuvarlak hatlı ve üçgen şeklindedir. Kulakları diktir, orta büyüklükte ve geniş bir yapıdadır.

Sağlıklı, atletik ve çevik bir yapısı vardır. Soğuk iklimlere karşı dayanıklıdır. Yavaş olgunlaşır. Sibirya kedisi’nin olgunlaşması 4 yıl kadar sürebilir.

Yorum Yaz

1 Yorum

  • benim kedimi sokakta bulduk beyaz ve kahverengi renginde tüylü tekir ve sibirya kırması. O dünyadaki en tatlı kedi tamam mııı anlasın herkes! sitenizi de çabuk yapın oyalanmayın!!