Kedi Türleri

Tiffanie Kedisi Özellikleri

Tiffanie 5

Genel Bilgi

Yer:Büyük Britanya
Renkleri:çikolata rengi; kızıl; mavi; leylak rengi; krem; karamel; kayısı rengi
Bakım:Fazla bakım gerektirmez; haftada birkaç kez taranmalı/fırçalanmalı.
Karakter Özelliği:Dışa dönük, nazik, sevecen, sahibine bağlı ve evde onun peşinde dolaşan, zeki, ilgi çekmekten hoşlanan, oyuncu, meraklı, yumuşak huylu
Tüy Şekli:Orta
Boyut:Orta

Özellikleri

Karakteristik (Ortalama:7.5)

Çocuklarla Anlaşma: 6

Hayvanlarla Anlaşma: 8

Hayvanlarla Anlaşma: 8

Sadakat: 8

Egzersiz İhtiyacı (Ortalama:7)

Oyunculuk: 6

Hareket İhtiyacı: 8

Bakım İhtiyacı (Ortalama:6.5)

Taranma: 6

Genel Bakım: 7

 

Açıklama

Kediler çok sevimli ve özel hayvanlardır. Sıcakkanlı, kendini sevdirmesini bilen narin hayvanlardır. Tiffanie bu özel kedilerin önemli bir türüdür. Orta boylu, inanılmaz sevecen, yumuşak huylu ve ipeksi tüylere sahip tam bir ev kedisidir.

İlginize ve sevginize sınırsız karşılık alabileceğiniz, oyunu seven ve bir çocuk gibi bütün gün sahibinin peşinde dolaşan bir kedidir. Yumuşak huylu diğer ev hayvanlarıyla da iyi anlaşan sevecen ve nazik bir türdür. Sahibine sadık duygusal ve sizi anlayabilen sevimli bir kucak kedisidir. İnsanlara yakın davrandığı için bazen evden kaçma gibi sorunlar yaşayabilirsiniz. Meraklarına yenik düşebilirler.

Genel Özellikleri

Tiffanieler, görünüşleriyle de insanı mest ederler. Gözler sürmeli, patiler oval, kulakları kafası orta boydadır.

Göz rengi kürk rengine göre değişir ama genelde yeşil tonlarındadır. Çok uzun tüyleri yoktur, yarı uzundur. Bakımı kolay tüylerinin taranması ve yumuşak bir fırçayla fırçalanması yeterlidir. İki farklı ırkın çiftleşmesiyle oluşmuş yumuşak huylu sevecen ve değişik tüy rengiyle göz alıcı bir türdür.

Eğer bir kedi severseniz ve bir kediyle hayatınızı paylaşmak istiyorsanız bu kedi ideal bir ev kedisi ve bir dosttur. Petshoplar’da da satın alınan yaygın bir kedi türüdür. Bir evcil hayvandan beklediğiniz sevecenliği, yalnızlığınızı paylaşacak arkadaşlığı ile ideal bir türdür.

Yorum Yaz

1 Yorum