Kedi Türleri

Tonkinese Özellikleri

Tonkinese 6
Rate this post

Genel Bilgi

Yer:A.B.D/Kanada
Renkleri:Doğal vizon rengi; mavi vizon rengi; şampanya vizon rengi; platin vizon rengi
Bakım:Fazla bakım gerektirmez; haftada birkaç kez taranmalı/fırçalanmalı.
Karakter Özelliği:Sahibine sevgi gösteren, oyuncu, ılımlı ve sessiz karakterli
Tüy Şekli:Kısa
Boyut:Orta

Özellikleri

Karakteristik (Ortalama:7.5)

Çocuklarla Anlaşma: 7

Hayvanlarla Anlaşma: 7

Hayvanlarla Anlaşma: 8

Sadakat: 8

Egzersiz İhtiyacı (Ortalama:9)

Oyunculuk: 8

Hareket İhtiyacı: 10

Bakım İhtiyacı (Ortalama:5)

Taranma: 2

Genel Bakım: 8

Açıklama

Evinizin içinde muhteşem güzelliğiyle salına salına gezinecek, kucağınıza gelip kendisini sevdirecek büyüleyici bir görünüşe sahip olan Tonkinese cinsi Kediler, Kedi severlerin en favori tercihlerinden biridir. Evde hareketli, sevecen, duygusal, zeki ve şefkatli bir dost arayanlar için en yerinde seçimdir.

Genel Özellikler

Tonkinese, birbirine yakın kocaman parlak gözleriyle her detayı kolaylıkla seçebilir. Güzelliğiyle olduğu kadar hareketli ve oyuncu yapısıyla da sevilen bir türdür. Kıvrık burnu, uzun yüzü ve belirgin olmayan düz çenesi yüzünde güzel gözlerinin daha çok dikkat çekmesini sağlar. Güçlü kasları olan bu tür, ince bacaklara ve yuvarlak patilere de sahiptir. Değişik tonlardaki vizon renkleriyle eşsiz bir güzellik sergiler. Kaliteli ve kısa tüyleri vardır. Siyam kedisi ve Burmese ırklarının karışımından oluşan melez bir ırktır.

Oyun oynamaktan ve ilgiden çok hoşlanan Tonkinese, sosyal bir kedi türüdür. Azarlanmayı hiç sevmeyen, duygusal bir karaktere de sahiptir. Yoğun bir ilgi isterler. Sahiplerine olan bağlılıkları ve oyunculuklarıyla da sizi etkilemeyi ve ihtiyaç duydukları ilgiyi almayı başarırlar.

Bakımı ve Beslenmesi

Bakımı fazla zor olmasa da, tüyleri düzenli olarak taranma ihtiyacı duyar. Ayrıca banyosunu da aksatmamak ve düzenli olarak temizlemek gerekir.

Tonkineselerin diyetlerine özen gösterilmesi ve uygun miktarlarda zamanında beslenmesi önemlidir. Hareketli oldukları için çok çabuk acıkabilirler, fazlasıyla iştahlı olabilirler. Cinsine ve yaşına uygun mamalarla beslenmeleri tüylerinin parlak görünmesi ve sağlıklı yaşaması için önemlidir. Belirli aralıklarla verilecek olan yaş mamaları da büyük bir iştahla yiyecektir.

Yorum Yaz

2 Yorum