Kedi Türleri

York Chocolate Özellikleri

York Chocolate
4.4/5 - (5 votes)

Genel Bilgi

Yer:A.B.D
Renkleri:çikolata rengi; lila; lila-beyaz; beyaz
Bakım:Fazla bakım gerektirmez; haftada bir kez taranmalı/fırçalanmalı.
Karakter Özelliği:Yabancılara karşı temkinli ve çekingen; bir kişiyi sahip olarak benimseyen ve onun yanından ayrılmayan; kucaktan hoşlanan; içgüdüleri güçlü; şov yapmaktan ve sudan hoşlanan; zeki; aktif; sevecen
Tüy Şekli:Kısmen uzun
Boyut:Orta

Özellikleri

Karakteristik (Ortalama:8.5)

Çocuklarla Anlaşma: 8

Hayvanlarla Anlaşma: 6

Hayvanlarla Anlaşma: 10

Sadakat: 10

Egzersiz İhtiyacı (Ortalama:8)

Oyunculuk: 8

Hareket İhtiyacı: 8

Bakım İhtiyacı (Ortalama:4)

Taranma: 4

Genel Bakım: 4

Açıklama

Kedileri çok seviyorsunuz ama tüylerine karşı alerjiniz var ve ne kadar isteseniz de yaklaşamıyorsunuz. O zaman York Chocolate cinsi miniğe bir şans verebilirsiniz.

Tüylerinin alt tabakası olmadığı için alerjilere sebep olan kaynak ortadan kalkmış oluyor. Bu yüzden bu ırkların alerjiye sebep olmadığı biliniyor.

Irkın Özellikleri

Sessiz ve çekingen bir yapıya sahip olan York Chocolate ırkı kediler evde kendilerine bir kişiyi seçerler ve sadece ona giderler. En zeki ve şefkatli kedi ırklarından biridir. Yabancılara karşı oldukça çekingen ve temkinli olan bu kediler sadece bir kişiye bağlı oldukları için uydu Kedi olarak da ün yapmışlardır.

Sezgileri oldukça güçlü olan bu minikler sessiz de olsalar ortada dolaşırken ırklarına özgü bir mırıltı sesi çıkarırlar. Ayrıca bu eşsiz ırkın bir diğer önemli özelliği de suyu çok sevmesidir. Yani banyoda bile sizi yalnız bırakmayabilir. Bu durum ilginç bir durumdur. Çünkü çoğu Kedi cinsi suyu sevmek bir yana, nefret eder.

Orta uzunlukta tüyleri, yuvarlak kafa yapısı, orta boyutlarda kaslı ve esnek vücut yapısı vardır. Gözleri badem şeklindedir ve ela bal rengi yeşil renklerde olabilir. Yeni doğan yavrularda tüyler kısa olsa da büyüdükçe normal boylarına ulaşır. Baş, boyun çevresi, omuzlar ve yan taraflarındaki tüyleri daha uzundur.

Bakımı

Çikolata rengi bu kedicikler fazla bakım gerektirmeyen özellikleriyle sahiplerini yormazlar. Haftada bir taranması yeterlidir. Tüylerinin alt tabakası olmamasından dolayı tarama işlemi de çok uzun sürmez.

Beslenmesi

Özel bir diyet gerektirmeyen bu ırkın kedileri, yaşlarına uygun kaliteli ve güvenilir mamalar yiyerek sağlıklı bir şekilde yaşarlar.

Yorum Yaz