Kediler

Evcil Kediler

Evcil Kediler
2.6/5 - (23 votes)

Evcil Kedi, genellikle küçük, tüylü ve memeli hayvanlardır. İnsanlar, Kedilerin arkadaşlığına, samimiyetine dayanarak onları sahiplenirler. Ayrıca kedi seçmelerindeki bir diğer sebep de evde bulunan haşarat, fare ve diğer yabancı canlıların barınmasını güçleştirmektir.

Evcil Kediler

Kediler fiziksel olarak güçlü, yırtıcı, hızlı reflekslere sahip canlılardır. Göründükleri kadar sakin hayvanlar değildir. Kediler insan kulağındaki frekanslara nazaran çok düşük ve çok yüksek değerlerdeki sesleri rahatlıkla duyabilirler. Böceklere, sineklere, karıncalara karşı zaafları olan kediler, bildiğimizin dışında oldukça yırtıcı hayvanlardır. Karanlıkta oldukça beliren kediler, insanlara göre daha zayıf renk görüşüne ve güçlü koku alma duyusuna sahip hayvanlardır.

Kediler sosyal bir tür olmalarına karşın oldukça yırtıcı hayvanlardır ve yalnız başlarına avlanmayı severler. Siz her ne kadar onları bir ortamda tutsanız dahi, onlar bir yolunu bulur ve avlanır. Kedilerin insanların yorumlayamadığı sesleri aslında birer mesajdır. Tıslama, hırlama, ses titretme, gırıldama gibi sesler ile iletişim kurarlar. Evde barınan kedilerin kısırlaştırılmaması halinde belli dönemlerde büyük ölçüde rahatsızlanacağı gerçeği de vardır. Kedilerin özellikle Nisan ve Mart aylarında çiftleşme istekleri büyük sıkıntılara yol açabilir.

Yorum Yaz