Kediler

Kedi Alırken Dikkat Edecekleriniz

2/5 - (2 votes)

Evcil kedi almaya karar verdiniz ve fiyat araştırması yapmaya başladınız. Siz bu kararı verdiyseniz ve almak konusunda ısrarcıysanız birçok sosyal medyada insanlar kedilerinin yavrularını satışa sunmaktadır. Dikkatlı olmakta bütük fayda zira bunlardan çoğu dolandırıcı olabilir. Bizim bir arkadaşımızın başına da geldi, yavru köpek için parayı aldıktan sonra arayıp dolandırdım diyebilecek kadar yüzsüz insanlar var.

Bütün bunların yanında  kedi alırken dikkat edeceklerinizin başında kedi almamanınız geliyor : ) Kedileri sahiplenebilirsiniz. Özel türlerden bile bir çok kediyi ilan sitelerinden ve barınaklardan bulabilirsiniz.

Fakat illa satın almak istiyorsanız petshoplardan uzak durun . İlan sitelerinde kedi bakan insanların hayvanları yavrulayınca bazen satabiliyorlar. Bu şekilde uygun fiyata ve istediğiniz cins kediye sahip olabilirsiniz. Önemli olan kedinin maddiyatı değil kediye bakacağınız ortam vereceğiniz eğitim ve sağlayacağınız yaşam koşullarıdır. Siz bu konuların hepsi için kendinizi hazır hissediyorsanız kepi seçimi kolaydır. Bazı insafsızlar yavru kedileri sokaklara bile atıyorlar bu kedinin cinsi ne olursa olsun acımadan kapı dışarı edebiliyorlar. Yani kedi sahibi olmaya karar verdiyseniz ücretsiz bile sahip olabilirsiniz. Ücretli olduğu gibi ücretsiz satışa sunan birçok insan vardır.

Sosyal paylaşım sitelerinde birçok kişi kedisinin yavrusunu ücret karşılığında ya da ücretsiz satışa sunmaktadır. Sizlerde bilirsiniz ki kediler bir doğumda birçok yavruya sahip olabiliyor ve bu sefer kedinin sahibi zor durumlarda kalabiliyor. Bu yüzden yavrulamadan sonra 8 hafta geçtikten sonra yavru kedileri yavaş yavaş anneden ayırmaya başlıyorlar. Sizde bu yavrulardan birini alıp kedi sahibi olabilirsiniz.

Bakımında özen göstermeyi kesinlikle unutmamalısınız. Evcil hayvanların canlı olduğunu unutmayın.

Yorum Yaz