Kediler

Kedi Taşıma Çantası

3/5 - (3 votes)

Kedi Çantası

Veterinere gitmek ya da yeni bir eve taşınmak gibi pek çok sebep ile kedinizin seyahat etmesi gerekebilir. Kediler genel olarak zorla çıkarıldıkları seyahatlerden hiç hoşlanmazlar fakat bir takım püf noktalarına dikkat ederek kedinizin sıkıntıya girmemesini sağlayarak bir yerden farklı bir yere rahatlıkla taşıyabilirsiniz.
Kedi Çantası Seçimi

Seyahat ekipmanlarının olmazsa olmaz parçalarından biri kedi çantasıdır. Bir kedi sahibinin kedi çantası olmaması düşünülemez. Hayvan mağazalarının oldukça büyük bir kısmında pek çok çeşit seyahat sepeti bulunmaktadır. Kediniz için havadar, geniş, taşıması ve temizliği kolay ve tabi ki kedinizin kaçamayacağı bir çanta tercih etmeniz gerekir. Şayet kedinizin sürekli olarak taşınması gerekmiyorsa sizin için herhangi bir karton kutuda yeterli olabilir. Bu oldukça ucuz kutular kedinizin veterinerine yaptığınız nadir geziler için oldukça uygundur fakat uzun mesafeli yolculuklar için dayanaklı olduğunu söylemek mümkün değildir. Ayrıca, kutu kirlendiği takdirde hemen atılması gerekir. Ancak toplu taşıma araçlarını kullanacaksanız ve daha sık seyahat etmeniz gerekiyorsa her tarafı suni deri ile kaplanmış olan taşıma çantası kullanmanız çok daha yararlı olacaktır.

Bu tür çantalar karton kutular ile kıyasla kedilerin kaçma ihtimaline karşı daha korumalıdır. Ayrıca sepet örgülü, klasik taşıma çantalarından da tercih edebilirsiniz. Bu çantalar görünüm olarak çok şık olsalar da temizlenmeleri zordur ve çok fazla hava geçirirler. Şayet sizde bu tarz bir sepete sahipseniz kedinizi soğuk havalardan koruyabilmek adına yan yüzeyleri polietilen ya da gazete kağıdı ile kaplayabilirsiniz. Fakat hava girebilmesi için kutunun tavanını ve tabanını açık bırakmaya özen gösterin.

 

Kedinin Taşıma Çantası ile Tanıştırılması

Kedinizin taşıma çantası ile ilk karşılaşması mutlaka kapalı bir odada olmalıdır. Çünkü kediler genellikle bir taşıma çantasının beklemedikleri bir yolculuğun habercisi niteliğinde olduğunu hemen sezmektedirler. Siz de korkmuş kedinizi yakalamak adına evinizin etrafında saatlerini harcayarak geç kalmak istemiyorsanız kapalı bir odada olmaya özen gösterin. İlk olarak biraz kuru mama yardımı ile kedinizi kutusuna sokmaya çalışabilirsiniz. Ancak büyük bir ihtimal ile kedinizi ensesinden kavrayarak ve arka ayaklarını oldukça sıkı bir şekilde tutarak taşıma çantasına yerleştirmek zorunda kalabilirsiniz.

Kedi taşıma çantası ve kediniz ile hepinize iyi yolculuklar :)

Yorum Yaz