Kediler

Kedilerin Anatomisi

Kedilerin Anatomisi
Rate this post

Kediler, sevilerek bakılan evcil hayvanlar arasında yer almaktadır. Kediler güçlü bir o kadarda esnek, hızlı ve refleksleri çok iyi hayvanlar arasında yer almaktadır. Kediler pençeleri ile güçlü kedigiller arasında yerini alarak avlarını bu şekilde öldürebilirler. Kulakları her sesi çok iyi duyabilecek bir yapıya sahip olduğu gibi karanlık ortamlara yakın havalarda görüş sağlayabilirler.

Kedilerin AnatomisiKediler memeli hayvanlar içerisinde en çok uykuya düşkün olan hayvanlardan olduğu gibi, üreme organları yüksekliğinde de kediler en önde gelen hayvanlar arasında yerini almaktadır. Üreme organlarının fazla olması kedilerin sokaklarda daha fazla yaygınlaşması ve zor şartlarda yetişmelerini de neden olmaktadır. Kedilere en çok önem verilen yer, Antik Mısır’da tapılan hayvanlar olması nedeniyle oradaki halk için önemi ayrıdır. Kediler ortalama 2 ile 12 kilo arasında olmaktadırlar. Kediler yetiştikleri ortamlara göre yaşam süreleri de artmaktadır. Ortalama olarak kedi ömürleri 14 yıl olarak belirlense de iyi şartlarda bakılan ve yetiştirilen kedilerin 20 yıl üzerinde yaşadıkları da görülmektedir.

Dişilerde 50 cm, erkeklerde 70 cm civarı ebatlara sahip olan kediler, tüm hayvanlar gibi bakılmaya ve sevilmeyi hak eden canlılar içerisindedir. Evcil hayvanlar arasında en çok köpek, kuş ve kedi beslenmektedir.

Hayvan Sitesi

Yorum Yaz