Kediler

Kedinizle İlk Gün

Kedinizle İlk Gün
2.6/5 - (7 votes)

Evcil hayvan sahibi olmak çocuk veya yetişkin herkesin hayalini kurduğu bir durumdur. Ülkemizde genelde apartman dairesi tipi evlerde oturulduğundan hayvanlar arasında bu ortama en uygun hayvan şüphesiz Kedilerdir.

Kedinizle İlk Gün

Ufak bir Kedi yavrusu edindiğimizde özellikle ilk günlerinde onlarında aynı insanlar gibi annesinden ayrıldığından üzgün ve yalnızlık hissine sahip olacağı unutulmamalıdır. Yavruların ilk günlerindeki ayrılık hislerinin hafiflemesi için sürekli ilgi ve alaka gösterilmelidir. Henüz yalamayı bilmedikleri için biberon veya iğnesiz şırınga ile beslenmelidirler.

İlk olarak bir evin içine girmiş yavru için ortalıkta fazla eşya bulundurulmaması gerekmektedir. Henüz dünyayı tanıma evresinde olduğu ve her şeyi merak edebileceği için hassas vücuduna en ufak sivri veya metal cisimler zarar verebilecektir. Bu yüzden evin ona ait olacak kısmındaki bu tarz tehlikeli eşya ve cisimler ortadan kaldırılmalı veya yüksek bir yere konulmalıdır.

Yavru ilk gün evin içinde ne kadar sakin ve mutlu hissederse, o aile ile geçireceği ömrü boyunca huzurlu ve dingin bir hayat sürecektir.

Yorum Yaz