Komik

Ruhları güzel yüzleri çirkin hayvanlar

Yeryüzünde yaratılmış hiçbir hayvana çirkin demek imkansız… Hepsinin dünyada bir misyonu, bir var oluş nedeni muhakkak ki vardır. İlk baktığınızda çok çirkin görünen hayvanların insan ilişkilerindeki yeteneklerini hayvanseverler bilir. Mesala yüzü aşırı buruşuk ve büyük olan Shar Pei cinsi köpeklerin çok duygusal olduğunu biliyor muydunuz? Gerçi bütün hayvanların tertemiz kalpleri ve duygusal yönleri vardır ama bir Shar Pei ağlayan sahibinin gözyaşlarını yalayarak onu sakinleştirmeyi çalışır ve duygusunu ve acısını paylaşır.

Bu bilgileri paylaştık çünkü… Analizimizi incelerken size çirkin görünecek bu hayvanların ne kadar sevimli bir ruhları olduğunu da bilin istedik.

 

1- Pug Mops: Bakar mısınız şuna… Çirkinliğinin altında kocaman bir sevimlilik gizli… (Bizce tatlı zaten ama yine de ekledik. Sizce bu köpek tatlı mı çirkin mi ? Yorum eklemeyi unutmayın :)

 

1-Pug Mops

2- Tüysüz kedi: Kökeni Kanada olan bu kedi türü Sphynx diye bilinir.

2-Tüysüz kedi

3- Bebek yarasa: Kabul ediyoruz çirkin ama bebekliğin masumluğu da üzerinde

3-bebek yarasa

4- Goldfish: Bu balığın tek suçu kocaman gözleri olması mı yani?

4-goldfish

5- Tarsier: O da koca gözlerinden müzdarip. Memeli primat türünden yani anlayacağınız dille maymungillerden gelen ilginç bir hayvan olur kendisi…

5-tarsier

6- Yavru bir yer domuzu: Türkçe olmayan adıyla Aardwark yani bir tür domuz türü… Bu da onların bebeklik hali

6-yer-domuzu
7- Aye-Aye: Madagaskar’da yaşayan bir maymun türü olan Aye-Aye’ler bebekken bu kadar korkunç olabilirler ama büyüynce normalleşiyorlar emin olabilirsiniz.

7-aye-aye

8- Karınca yiyen: Onları da farklı kılan uzun bir burunları var…

8-karınca yiyen

 

Sizce bu hayvanların hangisi en çirkin, hangisi değil ? Yorum eklemeyi unutmayın.

Yorum Yaz