Köpek Bakımı Rehber Dökümanları

Köpeklerde Ağız ve Diş Bakımı

Köpeklerde Ağız ve Diş Bakımı
Rate this post

Köpeklerde Ağız ve Diş Bakımı

Köpeklerde ağız ve diş sağlığı oldukça önem taşır. Köpeklerin ağız kokusu dişlerinde bir sorun olduğuna dair ipuçları vermektedir. Örneğin ağız kokusu çürüklerin ve tartarların nedeni olabilmektedir. Önce diş tartarıyla başlayan sorunlar daha sonra kendini çürüklere bırakmaktadır. Bu nedenle Köpeklerin dişleri fırçalanmalıdır. Fakat bazı Köpeklerde bunu yapmak mümkün olamayabilmektedir. Bu yüzden ağızdaki tartarları temizlemek de bir çözüm olabilir.

Köpeklerde ağız ve diş bakımı için oldukça pratik bir yol daha bulunur. O da yeşil elmadır. Eğer köpeğiniz yeşil elma seviyorsa hafta iki ya da üç defa yeşil elma verilebilir. Yeşil elma hem ağız kokusunu almakta hem de dişleri sandığınızdan çok daha kolay ve iyi şekilde temizlemektedir.

Köpeklerin dişi nasıl fırçalanır?

Köpeklerde ağız ve diş bakımı için birçok ilaç da bulunuyor. Bu ilaçların çoğu mamalara karıştırılabiliyor ve tartar oluşumunu yüksek oranda yok ediyor. Böylece Köpeğiniz de daha sağlıklı dişlere sahip oluyor ve kötü ağız kokusuyla sizi de rahatsız etmiyor. Köpeklerde ağız ve diş bakımı gerçekten oldukça önemlidir ve onların gündelik yaşamlarını doğrudan etkiler.

Yorum Yaz