Köpek Eğitimi

Genel Köpek Eğitimi

Genel Köpek Eğitimi
4.8/5 - (13 votes)

Bazen televizyonlardaki programlarda Köpeklerin inanılmaz hareketler yaptığını görürsünüz. Bu hareketlerin tümü Köpeklere daha yavru iken verilen becerilere dayanmaktadır. Yeni yavru Köpek sahipleri aslında Köpeklerinin yapacağı hareketler karşısında şoka girebilmektedirler. Bu sevimli ve insanlara en fazla sadık olan hayvanları, büyük bir sabır ve emekle eğitebilirsiniz.

Genel Köpek Eğitimi

Öncelikle Köpek eğitimleri için Köpeklerin çok küçükken alınması gerekmektedir. Ve hemen eğitimlerine başlanması gerekmektedir. Yavru köpeğinizi ilk aldığınızdan itibaren sizi zorlu bir süreç bekliyor olacak. Bunlardan bazılarını, evde Köpek eğitimi öğrenme, kafes eğitimi, sosyalleştirme, tasma eğitimleri ve temel itaat eğitimi olarak sıralayabilirsiniz.

Genel olarak Köpek eğitiminde ödüllendirme ve köpeğe cesaret vermek önemlidir. Ancak Köpek eğitiminde bunların daha da önemli olduğunu söylemek gerekiyor. Hiçbir zaman erken olarak düşünmeyin. Eve gelir gelmez eğitime başlayabilirsiniz. Köpek eğitiminin kısa ve eğlenceli bir şekilde geçmesini sağlamalısınız. Eskiden şiddet içeren metotlar vardı. Ancak siz bunları kullanmayın, temel itaat eğitimi ile hareketleri öğretmeye başlayabilirsiniz.

Yetişkin olmayan bir hayvanla çalışmadığınızı unutmayın. Sabırlı olun. Başta öğreteceğiniz hareketleri önceden bilmediğini unutmayın. Sürekli tekrar yapmalısınız. Evde Köpek eğitimi için bir uzmandan bilgi almanızın büyük yardımı dokunabilir.

Yorum Yaz