Köpek Eğitimi

Köpeklerin Konuşmaları

Köpeklerin Konuşmaları
2.3/5 - (12 votes)

Köpek sahibi olmak isteyenler, daha önceden yapacakları araştırmalardan alacakları bilgilerle işlerini kolaylaştırabilirler. Köpek bakımı bazı sorumluluklar isteyebilir. Bu yüzden eğitim süreci, bakımı, beslenmesi, temizlenmesi ve benzeri işler tamamen sahibine aittir. Köpekler, bazı zamanlarda beden diliyle sahiplerine bir şeyler anlatmak isterler. Sizin bunları bilmeniz, köpeğinize yardımcı olmasını sağlamaktadır. Köpeklerin beden dili tamamen diğer canlılardan farklıdır. Hissettikleri, yapması gerekenleri daha önceden anlayabilmeniz için aşağıda yer alan maddelerden faydalanabilirsiniz.

Köpeklerin KonuşmalarıKöpeklerin beden dilinden örnekler:

– Köpeğiniz şirin hareketler yapıyorsa mutludur. Bu durumda kulakları sarkık biçimde şekil alır ve yüzünde gülümseme hissi vardır.

– Köpeğiniz dikkat topladığı zaman kulakları havaya dikilmektedir.

– Etrafınızda başka köpekler bulunuyorsa veya dikkat çekici nesneler ağırlık basıyorsa köpeğinizin kulakları ve kuyruğu aynı anda havaya dikilmektedir.

– Köpeklerin sinirli anlarında kulakları arkaya yatık olur. Ağzından ise hırıltı sesleri duyabilirsiniz.

Köpekler korktuğu zaman kuyruklarını bacaklarının arasına sıkıştırırlar.

– Köpeklerin arkaya doğru yatan kulakları farklı anlamlara gelebilir. Bu durumda gözleminizi dikkatli ve en iyi biçimde gerçekleştirmelisiniz.

Yukarıda yer alan maddeler ile köpeğinizin ne istediğini, ne yaptığını anlamanız mümkündür. Sizin yapmanız gereken sadece köpeğinizi dikkatlice izlemek ve anlamaktır. Bu durumda ikinizin arasında iyi bir iletişim, iyi bir bağ kurulacaktır.

Hayvan Sitesi

Yorum Yaz