Köpek Eğitimi

Yavru Köpek Eğitimi

Yavru Köpek Eğitimi
4.7/5 - (125 votes)

Dünyanın en güzel hayvanlarından biri olan Köpekler, insanların en sağdık dostlarından bir tanesidir. Yavru haldeyken edindiğimiz bu canlıların eğitimi, sahipleri için büyük önem taşımaktadır. Büyümüş köpeklerin eğitim süreçleri daha zorlu geçebilir ancak yavru köpeklerin eğitimi çok önemlidir. İleri süreçlerde istemediğiniz hareketleri yapmamasını, tuvalet eğitimini, sosyalleşmek adına birkaç söz eğitimi ve oyun oynamak amaçlı bazı figürler öğretebilirsiniz. Bunları yapmak için farklı yöntemler gerekebilir.

Yavru Köpek Eğitimi

Yavru Köpekler, genellikle ilk zamanlarda oyuncu karakter sergilerler. Bu durum ne yapıp ne yapması gerektiğini bilmediği anlamına gelir. Eğitim süreci, küçük yaşlardan başladığı için öncelikle tuvalet eğitimi verilir. Yavru köpek, ihtiyaçlarını nereye yapması gerektiğini kısa sürede öğrenebilir. Küçük dostlarınıza hayır demeyi öğrenmeniz gerekmektedir. Her yaptıklarını kabul eder ve mutlu gözükürseniz yavru köpek bir süre sonra şımarmaya başlayabilir. Şımardığı zaman kontrol kendi eline geçmektedir. Köpeğinizin ileriki zamanlarda ısırma alışkanlığını olmasını istemiyorsanız, küçükten sergilediği oyunların önüne geçmeniz gerekmektedir. Dişlerinin küçük olduğu zamanlarda ısırma hareketleri acıtmasa bile büyüdüğü zaman misafirlerinize bazı sorunlar çıkarabilir. Bu yüzden yavru halinde elinizi ağzına götürmemeniz önerilmektedir.

Yavru Köpek eğitimi‘nde uymanız gereken birkaç madde yukarıdaki gibidir. Geriye kalan oyun figürlerini eğitim mamalarıyla ve küçük ödüllerle alışkanlık haline getirebilirsiniz. Köpeğinizin eğitimli ve size karşı sağdık olmasını istiyorsanız, bu kurallara uymanız gerekmektedir.

Hayvan Sitesi

Yorum Yaz

1 Yorum

  • Hayvanları çok severim en çokta köpekleri köpekler benim dostum babam bana bu köpekte alacak.