Köpek Türleri

Amerikan Cocker Spaniel

Amerikan Cocker Spaniel
3.7/5 - (4 votes)

Av Köpeği familyasından olan Amerikan Cocker Spaniel, uzun kulakları ve uzun tüyleri olan bir ırktır. Ana vatanı aslında İngiltere olan bu ırk, daha sonraki yıllarda Amerika’da üretilmeye başlanmış olup, Amerikan Cocker olarak yeni bir ırk sağlanmıştır.

Amerikan Cocker Spaniel

Genel Özellikler

Avcıların avlarda iyi bir yardımcısı olan bu cins, genelde kuşu bulup getirme görevine de sahiptir. Ortalama yaşam süreleri 12-15 yıl civarındadır. Bu ırkın kilo oranları 11 ila 13 kg. arasındadır. Boyları ise 34 ve 39 cm. arasında değişir.

Çok iyi huylu bir ırk olarak bilinen Amerikan Cocker Spaniel, sahibiyle çok iyi ilişkiler kurabilen bir cinstir. Ev ve bahçe yaşamı için çok uygun Köpeklerdir. Neşeli bir yapıya sahip olan bu ırk, bu yüzden hep kuyruğunu sallayarak gezer. Dayanıklı bir yapıya sahip olmaları nedeni ile de çok enerjik Köpeklerdir. Çocuklarla iyi geçinirler. Ancak iyi bir eğitim almazlarsa, itaat etmezler. Akıllıdırlar. Kimseye düşmanca yaklaşmazlar.

Bekçi Köpekliği konusunda çok başarılıdır. Diğer hayvanlarla arası çok iyidir. Kolay kolay saldırgan davranışlarda bulunmaz. Amerikan Cocker Spaniel, hem sıcağa hem de soğuğa oldukça dayanıklı bir Köpek ırkıdır. Sahibi tarafından eğitilebilir. Bu eğitim üç ya da dört ay sonra verilmelidir. Eğitimde otoriter tavırlar gösterilmezse, şımarık ve denetimsiz bir karakter yapısına sahip olabilir. İyi bir eğitim için, bir yaşından sonra deneyimli hocalara başvurmanız doğru olacaktır.

Yorum Yaz